Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Несилові методи протидії булінгу
»
Взяти участь Всі події
31 січня 08:26

Єврокомісія виділяє 15 млн євро на будівництво шкільних бомбосховищ: які області отримають фінансування

Представництво Європейського Союзу в Україні анонсувало виділення 15 млн євро на будівництво шкільних бомбосховищ у гарячих точках України.

Країни Європи не тільки виражають слова підтримки, а й сприяють створенню безпечних освітніх просторів для українських школярів. Єврокомісія надасть понад 15 млн євро для побудови нових укриттів. Своєю чергою Литва візьме на себе зобов’язання з реалізації цього проєкту та окремо надасть Україні додаткові 500 тис. євро вже найближчим часом.

Відповідна угода між Представництвом Європейської комісії в Україні та литовським Центральним агентством управління проєктами CPVA була нещодавно підписана. Пані посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова, коментуючи підписання цього важливого документу, звернула увагу громадськості на наступне:

Російська військова агресія позбавляє тисячі українських дітей нормального життя та освіти. Наша остання ініціатива підкреслює непохитну відданість ЄС забезпечити максимально безпечне освітнє середовище для всіх дітей в Україні.

Створення проєкту та підписання вищезгаданої угоди між європейськими партнерами є результатом спільних зусиль ЄС, Литви та CPVA заради відновлення України. Розроблена Єврокомісією програма цього разу передбачає допомогу тим регіонам, які в більшій мірі потерпають від активних бойових дій, серед них:

  • Харківщина;

  • Сумщина;

  • Чернігівщина;

  • Запоріжжя;

  • Миколаївщина;

  • Одещина.

Відомо, що через цілеспрямоване знищення агресором шкіл, дитячих садків та інших освітніх закладів, кожна сьома школа в Україні пошкоджена або зруйнована. Сьогодні більше ніж 1,6 млн школярів і 200 тис. дошкільнят не відвідують навчальні заклади. В країні зростає покоління дітей, які взагалі не ходять до школи. Своєю чергою близько 900 тис. українських дітей заявляють про бажання навчатися виключно дистанційно.

Нагадаємо, що зараз в Україні налічується понад 13 тис. шкіл, з них близько 3, 5 тис. не мають елементарних підвалів, і тим паче облаштованих укриттів. Саме тому ініціативи з фінансування будівництва бомбосховищ коштом Європейського Союзу та Литви є дієвим способом підтримки українського освітнього сектору.