Вчитель у соціальній мережі: 10 мудрих порад

Британський вчитель Рос МакГіл дає 10 мудрих порад для вчителів, як правильно вести сторінку у соціальній мережі.

Ми вже давно звикли до соціальних мереж. Більшість з нас не уявляє і дня без того, щоб не продивитись стрічку новин чи знайомому поставити «лайк». Це досить зручно, спілкуватися з батьками чи друзями у соціальних мережах. Будь-яку важливу інформацію можна миттєво опублікувати. Окрім акаунтів школярів, в соціальних мережах є вчителі. Чи варто вчителю ділитися усіма світлинами підряд? Який запис варто опублікувати, а який ні? Що взагалі має демонструвати вчитель у соціальних мережах?

На ці та інші питання відповідає британський вчитель Росс МакГіл, який працює у школі в Північному Лондоні. Росс організовує онлайн-курси з підвищення кваліфікації вчителів на національну рівні. Педагога також часто запрошують виступати на конференціях та дати коментарі у різноманітні газети стосовно освіти, зазначає портал Про.Світ. 

Росс вважає, що вчитель має правильно себе поводити не тільки в реальному житті, але й у віртуальному. Він створив 10 мудрих порад, які допоможуть кожному вчителю вести онлайн-сторінку:

1. Обов’язково встановіть пароль та логін. Зробіть перегляд сторінки закритим, і відкритим лише для друзів.

2. Стежте, щоб загальнодоступна сторінка виглядала професійно.

3. Перш ніж публікувати фото чи відео, подумайте «Як би я на це відреагував, якби був татом чи мамою одного з учнів?».

4. Ваша поведінка в соціальних мережах стане позитивним прикладом для учнів.

5. Вкажіть інформацію про себе. Опишіть свої цілі. Обов’язково зазначте на сторінці, що «я працюю в початковій школі…і т.д.» щоб ділитись авторськими розробками та ідеями з іншими вчителями.

6. Перш ніж викласти фотографію, добре подумайте.

7. Захистіть свої паролі (не дозволяйте учням користуватися своїм вашим телефоном чи комп’ютером)

8. Читайте час від часу новини ваших «друзів» та «підписників». На їхніх сторінках може звявитися корисна інформація.

9. Зробіть свої профайли «приватними», щоб їх змогли бачити лише ваші «друзі», або ті, кому ви надаєте доступ. Росс каже, що в нього таке обмеження стоїть на Instagram.

10. Поговоріть з друзями та родичами, щоб вони не позначали на фотографіях та відео, які можуть скомпрометувати вас як професіонала. Росс зазначив, що з ним вже у житті таке траплялось.

Росс розповідає, що для нього та людей його віку, соціальні мережі – це унікальне явище. Для вчителів значно молодшого віку це стало невід’ємною частиною життя. Незважаючи на те, що сторінку в соціальних мережах мають практично усі вчителі, вони мають подавати приклад тієї поведінки, яку очікують від учнів в школі та на шкільному майданчику. Ми не можемо вимагати від людини ідеальної поведінки, якщо самі не відповідаємо цьому критерію.

Сподіваємось, мудрі поради Росса МакГіла допоможуть вам вести сторінку у соціальних мережах. 

Посилання на центр інноваційної освіти Про.Світ: http://www.prosvitcenter.org/uk/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.