Вчителів було б правильно тестувати на COVID-19 за державний кошт, - освітній омбудсмен

7713
8 вересня 2020 о 17:42
В Україні 440 тисяч вчителів – хто платитиме за тест на коронавірус?

Директори шкіл й досі не знають, за чий кошт робити тест на COVID-19, якщо у вчителя або учня підозра на коронавірус. Про це розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов в ефірі «Сніданку з 1+1».

Я спілкувався з шістьма директорами шкіл з усіх куточків України, і всі в один голос кажуть, що незрозуміло, як діяти в разі виявлення в когось з учасників освітнього процесу підозри на коронавірус та за чий кошт робити тест. Найдешевший тест коштує 600 гривень. А вчитель – це людина, яка знаходиться у зоні підвищеного ризику. І через контакти, і через вік, - запевнив освітній омбудсмен.

Саме тому, на його думку, вчителів було б правильно тестувати на COVID-19 за державний кошт:

Я на цьому наполягав і думаю, що це треба робити. Я не розумію, чому зараз освіта залишилася у сенсі фінансування кинутою напризволяще.

За словами освітнього омбудсмена, наразі дуже багато питань виникає з організацією навчального процесу.

Все те, що ми готували до нового навчального року: принцип бульбашки, різні входи до школи, дезінфекція, миття рук, просвітницька робота щодо безпеки здоров’я – воно триває. Але найболючіше запитання – це гроші. Звичайно, місцеві бюджети зараз багато чого фінансують, але вони не безмежні і не можуть взяти на себе всі витрати, - зазначив Сергій Горбачов.

Вас також може зацікавити: 3,5 млрд грн необхідно витратити на комп'ютери для кожного вчителя: Інна Совсун про умови дистанційки

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00