Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Вчимося хвалити дитину правильно

Кожна дитина потребує схвалення у процесі навчання чи побуті. На відміну від безособового «молодець», існують альтернативні варіанти похвали, завдяки яким дитина зрозуміє, у чому саме полягають її особисті успіхи та перемоги.

Дитині завжди потрібна підтримка батьків і вчителя. Це надихає її займатися улюбленою справою й покращувати власні навички. Але як підтримати та похвалити, крім того, щоб сказати таке звичне «Ти молодець»?

Сімейна психологиня Валентина Чайка розповіла, які фрази можна використати, щоб похвалити дитину.

Вислів «молодець» не має жодного важливого значення для дитини. Вона не знайомиться таким чином із собою, адже не має чіткої інформації про реальні факти своїх маленьких і великих перемог, невдач і труднощів, — зазначає фахівчиня.

До речі, у тлумачному словнику української мови слово «молодець» пояснюється як опис неодруженої людини, міцного парубка або молодої людини, яка має гарний вигляд.

Як краще замінити слово «молодець»

Психологиня радить перестати говорити з дитиною безликими фразами й використовувати альтернативу слову «молодець». Для цього варто вживати такі фрази:

  • мені здається, це було найкращим твоїм рішенням;

  • ти вже значно краще справляєшся з цим завданням, ти помітив(-ла)?;

  • я бачу, ти багато експериментував(-ла) та використав(-ла) нові кольори у малюнку;

  • я так пишаюся тобою!;

  • о, а як ти це вигадав(-ла)?;

  • мені дуже цікавий твій хід думок;

  • ти мені дуже допоміг(-ла), дякую за допомогу;

  • ого! Ти довго працював(-ла) над цим.

Як наголошує психологиня, варто проявляти зацікавленість у діяльності дитини, розпитувати про подробиці та чому вона вирішила зробити саме так, а не інакше. Тоді дитина дійсно зрозуміє, що батьки чи вчитель підтримують її та розуміють.

Нагадаємо, восьмий місяць поспіль через повномасштабну агресію росії українці перебувають у стані постійної тривоги. Психологи підготували низку порад, які допоможуть мозкові розслабитися та повернути контроль над емоціями.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.