Вбиральні, STEM-лабораторії та харчоблоки у школах – уряд виділив кошти

У державному бюджеті передбачені витрати на розвиток НУШ, а також на обладнання закладів освіти.

Розпорядження, за якими відбуватиметься розподіл коштів, схвалили 27 листопада 2019 року на засіданні Кабміну.

 Теплі вбиральні – 44,3 млн гривень 

Уряд продовжить програму «Гідність дитини». В її рамках проходить облаштування теплих туалетів у школах, де їх досі немає. Для цього з державного бюджету на місця спрямують 44,3 млн гривень.

Програма «Гідність дитини» розпочалася ще торік, коли ми вперше заговорили про те, що навчання неможливе без забезпечення звичайних людських умов. Ситуація, коли у 21 столітті учні шкіл не мають доступу до теплих туалетів, – неприйнятна. Однак позитивним є те, що ми зрушили проблему з місця і вже маємо перші результати. Приміром, упродовж 2019 року за даними органів місцевої влади у школах має бути обладнано 848 внутрішніх вбиралень. І наступного року ми зможемо ще створити їх у школах, які не отримали допомоги у 2019-му, – підкреслила Міністерка освіти і науки Ганна Новосад.

Створення теплих вбиралень відбуватиметься на засадах співфінансування з місцевою владою. Однак обсяг додаткових інвестицій, які мають докласти до державних коштів місцеві органи самоврядування, буде різним.

Документ передбачає, що:

  • не менш як 30% суми мають додати м. Київ, міста обласного значення, об'єднані територіальні громади з адміністративним центром у місті обласного значення, а також області;
  • не менш як 10% суми – райони та об'єднані територіальні громади;
  • не менш як 5% суми – села (селища), що мають статус гірських населених пунктів, та населені пункти, розташовані на лінії зіткнення.

 STEM-лабораторії, профільні кабінети – 801,6 млн гривень 

У 2020 році місцеві органи матимуть додаткові 801,6 млн гривень для облаштування в школах STEM-лабораторій та профільних кабінетів.

2019-го Кабмін інвестував у створення природничо-математичних кабінетів 200 млн гривень. Сьогодні ми хочемо зробити розвиток STEM одним із основних пріоритетів МОН. Саме тому ми збільшуємо інвестиції в освітній простір шкіл у 4 рази та передбачаємо 801,6 млн гривень для облаштування STEM-лабораторій та інших кабінетів для профільного навчання, – розповіла Ганна Новосад.

Вона додала, що, крім цих інвестицій, опорні та великі школи отримають кошти субвенції «Спроможна школа для кращих результатів».

Усі роки програми для закупівлі природничо-математичних кабінетів фінансувалися із залишків освітньої субвенції, які залишилися наприкінці попереднього бюджетного року. Ці 801,6 млн грн – саме такий залишок, який використовуватиметься у 2020 році. Крім цього, безпосередньо в бюджеті 2020 року ми передбачили 3,5 млрд гривень на повноцінне оснащення опорних та великих шкіл. Це величезні інвестиції, які зможуть якісно змінити умови навчання для тисяч дітей, – наголосила Міністерка.

 Харчоблоки у школах – 400 млн гривень 

У 2020 році держава додатково спрямує 400 млн гривень на обладнання харчоблоків у школах.

Основа Нової української школи – безпечне освітнє середовище. Сьогодні ми маємо статистику, що впродовж навчання у школі майже на 40% зростає кількість дітей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Це сигнал для нас, що ми, разом із МОЗ, маємо звернути увагу на здорове харчування у школах. Ці 400 млн грн – наш перший крок у цьому напрямі, – зазначила пані Новосад.

Ці кошти виділяються на стандартних засадах співфінансування.

Постанова передбачає, що місцеві органи мають додати до державних коштів свої інвестиції:

  • не менш як 30% суми мають додати м. Київ, міста обласного значення, ОТГ з адміністративним центром у місті обласного значення, а також області;
  • не менш як 10% суми – райони та ОТГ;
  • не менш як 5% суми – села (селища), що мають статус гірських населених пунктів, та населені пункти, розташовані на лінії зіткнення.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Уряд виділив 600 млн грн на закупівлю автобусів для опорних шкіл

500 млн гривень з бюджету – на мобільність школярів

Держбюджет-2020: на НУШ виділено 1,4 млрд гривень

Джерело: МОН

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
9
дн.
1
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!