+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

В’яжи та вивчай: як за допомогою спиць можна зрозуміти математику

Американська вчителька застосувала незвичну методику, щоб допомогти учням розібратись в математичних діях.

Математику недарма називають царицею наук. Вона є однією з найпрактичніших дисциплін, яка напрочуд лаконічно демонструє здобутки інших наук та пояснює закономірності в природі. Математика входить до загальної шкільної програми, а з 2021 року в Україні її планують зробити обов’язковим предметом зовнішнього незалежного оцінювання, нарівні з українською мовою.

На жаль, українська статистика свідчить, що школярі, для яких математичні науки не є профільними предметами, мають низький рівень знань з цих дисциплін. В чому ж справа?

Сара Дженсен, викладачка математики та доцент коледжу Карфаген, вважає, що важливу роль відіграє метод навчання, і на своїх уроках для кращого засвоєння матеріалу пропонує… в’язання. Як зазначає видання Wonderful Engineering, Сара застосовує на заняттях спиці і нитки замість калькуляторів та підручників – і результат дійсно вражає.

Те, що професіонали думають про математику, сильно відрізняється від того, що думають про неї пересічні люди. Якщо єдине, що асоціюється з математикоюце «розрахунки» та «рівняння», не дивно, що потім ми так часто чуємо: «Я ненавиджу математику»,  розповідає пані Дженсон.

Викладачка намагається навчити студентів, насамперед, розумінню світу крізь призму математики як центральної науки. Зазвичай, найперші асоціації, які виникають, коли нам говорять про математику – це «рівняння» і «розрахунки». І лише фахівці з цієї дисципліни називають визначальними факторами «критичне мислення», а також «розв’язання проблем» – тобто, застосування математичних знань у реальному житті.   

Для Сари Дженсен важливо продемонструвати студентам головний математичний аспект – рівноцінність, адже вся фундаментальна математика має форму рівняння. Тому на заняттях й дівчата, й хлопці плетуть круглі подушки, таким чином вивчаючи метод «гумового листа» (корекції тих чи інших даних відповідно до точної інформації). Такий метод використовується у картографії під час обробки знімків, отриманих з космічних апаратів, а також історичних карт.  

Викладачка підкреслює, що не всі речі у нашому житті є зрозумілими, і часом дві величини – це не одне й те саме. Тим не менше, вони можуть бути рівноцінними, якщо їх аналізувати за певними критеріями. Метод гумового листа також вчить, що трикутник і коло вважатимуться однаковими, якщо зроблені з еластичного матеріалу.

Студенти Дженсен із задоволенням плетуть шарфи та різноманітні округлі об’єкти, щоб погратись з цією теорією.

«Я сподіваюсь відкрити світ математики для усіх охочих і показати, як впроваджувати математичні дії в щоденне життя», – зізнається викладачка.

Посилання на Wonderful Engineering: https://wonderfulengineering.com

Посилання на Українська правда. Життя: https://life.pravda.com.ua

Фотоматеріали взяті з офіційного сайту Wonderful Engineering.

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти