Новини
9259
28 травня 13:14

В українських школах з вересня планують запровадити оновлений предмет «Інформатика»

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, чого навчатимуть в рамках оновленої дисципліни.

Міністерство цифрової трансформації спільно з Міністерством освіти розпочинає реформу освіти в IT-сфері. З вересня 2021 року планується запровадити у школах оновлений предмет «Інформатика», а через рік його запустять для всіх класів та закладів освіти.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, такі зміни частково пов’язані з тим, що за останній рік виріс попит на українських IT-спеціалістів. 

Дітям із 1 класу показуватимуть, як шукати та аналізувати інформацію за допомогою інтернету. Крім того, дітей навчатимуть програмування та основ цифрової грамотності за допомогою гейміфікації та різних ІТ-інструментів. А вчителі більше виконуватимуть роль тьюторів і допомагатимуть їм, – зазначив Федоров.

Він додав, що Мінцифра активно співпрацює з IT-компаніями та МОН, які допомагають втілити реформу.

Наразі ми також працюємо над реформою вищої освіти. Планується скоротити отримання бакалавра до трьох років, дозволити студентам і навчатися, і працювати, – розповів Федоров.

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України підтримує ініціативу Президента щодо запровадження уроків медіаграмотності в школах і працює над тим, щоб ці курси ввійшли до базових освітніх програм.

У 2011 році в Україні були започатковані регіональні експерименти з упровадження медіаосвіти. Згодом інформаційно-цифрова компетентність увійшла до десяти ключових компетентностей у межах освітньої реформи.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Міністерство цифрової трансформації передало 300 комп’ютерів у сільські бібліотеки Хмельниччини

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.