Новини
386
4 червня 11:24

В Україні завершили пілотне впровадження проєкту «SELFIE», спрямованого на цифровізацію закладів освіти

У пілотуванні проєкту в Україні взяли участь понад 20 тисяч учасників.

Нещодавно Європейський фонд освіти, у партнерстві з Об’єднаним дослідницьким центром Європейської Комісії, у тісній співпраці з МОН та Міністерством цифрової трансформації, запустив в Україні пілотний проєкт «SELFIE».

Вчора, 3 червня 2021 року, для учасників пілотування інструменту «SELFIE» провели онлайн-хакатон, під час якого вони підбили проміжні підсумки та шукали шляхи розв'язання основних викликів цифровізації у своїх закладах. 

У пілотуванні #SELFIE в Україні взяли участь понад 20 тисяч учасників:

  • 17 тисяч 303 учні;

  • 2 тисячі 996 вчителів;

  • 546 керівників закладів освіти.

Планується, що з початку нового навчального року буде здійснюватись підготовка до масштабного впровадження «SELFIE» в усій системі загальної середньої, професійної, а також фахової передвищої освіти.

Серед факторів, які позитивно впливають на дистанційне навчання за допомогою цифрових технологій, учні найчастіше відзначили такі:

  • коли вони знають як використовувати програмне забезпечення або застосунки без допомоги;

  • коли вони знаходять допомогу в інтернеті;

  • коли вони отримують інформацію, як користуватися технологіями.

Заступник Міністра освіти і науки з питань цифрової трансформації освіти Артур #Селецький зазначив, що розвиток цифрової грамотності наразі є пріоритетом держави, і перший крок – це оцінити стан, наявні ресурси та можливості.

Ми в МОН розраховуємо, що «SELFIE» стане успішним інструментом для здійснення самоаналізу на рівні закладу освіти. Не тільки директорам, але й вчителям важливо знати, що працює у школі успішно, а де необхідне поліпшення. Очікуємо, що цей інструмент допоможе дирекціям шкіл визначати пріоритети стосовно впровадження цифрових технологій.

Заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан заявила, що попередній аналіз впровадження пілоту «SELFIE» засвідчив відсутність стратегій і планів цифровізації в закладах освіти:

Використання інструменту «SELFIE» закладами освіти – це перший крок, підготовчий етап перед тим, як вони розроблять власні стратегії цифровізації. «SELFIE» дозволить знайти ключові проблеми у цифровізації,  сформувати шляхи їх розв'язання та поставити конкретні цілі з ключовими показниками ефективності.

Згідно з попередніми результатами пілоту «SELFIE», найчастіші проблеми, які заважають навчанню за допомогою цифрових технологій – це брак фінансування, погане підключення до інтернету й нестача цифрового обладнання.

На думку педагогів і директорів закладів освіти, дистанційному навчанню та використанню цифрових технологій найбільше сприяє участь викладачів у професійних програмах розвитку, наявність досвіду використання технологій та співпраця вчителів у середині школи щодо цифрових технологій.

SELFIE ми бачимо тим інструментом, який дозволить аналізувати стан впровадження цифрових технологій і працювати над виявленими помилками, – пояснила генеральна директорка директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

До слова, проєкт «SELFIE» був розроблений експертами Європейської Комісії і вже використовується у 75 країнах світу.

Також вас може зацікавити матеріал: Цифрова трансформація освіти і науки України: МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Концепції

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.