Новини
414
25 травня 19:11

Цифрова трансформація освіти і науки України: МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Концепції

Сьогоднішня система освіти і науки має зазнати докорінних цифрових змін і відповідати світовим тенденціям цифрового розвитку, зазначив Сергій Шкарлет.

Сьогодні, 25 травня 2021 року, Міністерство освіти і науки підготувало та пропонує для громадського обговорення проєкт Концепції цифрової трансформації освіти і науки на період до 2026 року.

Відповідний документ представляє комплексне системне стратегічне бачення цифрової трансформації сфери освіти і науки та відповідає засадам реалізації органами виконавчої влади принципів державної політики цифрового розвитку, що затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. №56.

Міністр освіти і науки України Сергій #Шкарлет наголосив, що теперішня система освіти і науки має зазнати докорінних цифрових змін і відповідати світовим тенденціям цифрового розвитку для успішної реалізації кожною людиною свого потенціалу:

На сьогодні дедалі більше професій потребують набуття високого рівня цифрових компетентностей і володіння новітніми технологіями. Ця потреба також поглиблена наслідками пандемії коронавірусу, яка загострила проблему розвитку та опанування технологіями в системі освіти задля забезпечення прав людей на якісну освіту.

Проєкт Концепції спрямований на подолання таких проблем:

  • низький рівень цифрових компетентностей учасників освітнього процесу;

  • застарілий зміст освіти з навчальних предметів у галузі інформатики;

  • недостатня кількість комп’ютерного обладнання та відсутність широкосмугового доступу до Інтернету в закладах та установах системи освіти і науки;

  • відсутність якісного цифрового освітнього контенту для здобуття освіти;

  • відсутність актуальної та перевіреної інформації про здобувачів освіти, педагогічних та науково-педагогічних працівників;

  • забюрократизованість процесів внутрішнього документообігу закладів та установ освіти і науки;

  • незручність отримання послуг та сервісів у системі освіти;

  • недоступність наукових ресурсів та інфраструктур тощо.

Ознайомитись з повним текстом документа:

Також вас може зацікавити такий матеріал: Міністерство цифрової інформації передало 300 комп’ютерів у сільські бібліотеки Хмельниччини

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.