Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Ефективність навчального процесу. «Живі» уроки
»
Взяти участь Всі події
Новини
3886
23 вересня 2021 об 11:28
pdf Роздрукувати

В Україні визнаватимуть самоосвіту: уряд ухвалив рішення

Акредитацію кваліфікаційних центрів здійснюватиме Національне агентство кваліфікацій.

Кабінет Міністрів ухвалив Порядок присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій кваліфікаційними центрами. Це означає, що в Україні стане можливим визнавати самоосвіту, здобуту зокрема шляхом неформальної та інформальної освіти. Про ухвалення цього рішення йдеться на Урядовому порталі.

Постанова у комплексі з чинною нормативною базою дає змогу започаткувати діяльність кваліфікаційних центрів, які присвоюватимуть/підтверджуватимуть/визнаватимуть професійні кваліфікації за результатами незалежної оцінки результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та інформальної освіти.

! Акредитацію кваліфікаційних центрів здійснюватиме Національне агентство кваліфікацій. Також воно вестиме реєстри експертів і кваліфікацій, де у відкритому доступі міститиметься інформація щодо виданих сертифікатів про присвоєння/підтвердження/визнання кваліфікації та відомості про роботу таких центрів.

Мережу кваліфікаційних центрів створюватимуть роботодавці, заклади освіти, професійні асоціації та інші зацікавлені суб’єкти.

У Кабміні уточнюють, що особа, яка має документ про здобуття формальної освіти без присвоєння професійної кваліфікації, досвід виконання певних робіт чи здійснення певного виду діяльності, відповідні знання й навички, зможе через кваліфікаційні центри пройти процедури оцінювання, що відповідають вимогам професійного стандарту. У разі позитивного результату вона отримає документ про присвоєння професійної кваліфікації, що визнаватиметься на ринку праці.

Також через центр буде можливість підтвердити кваліфікацію, здобуту за кордоном. Достатньо лише надати відповідні документи, і ця кваліфікація може бути визнана.

Нагадаємо, нещодавно уряд визначив процедуру присвоєння та підтвердження професійних кваліфікацій.

Вас може зацікавити: «Працюю з дітьми та для дітей»: інтерв'ю з педагогом, який створив освітній ютуб-канал про точні науки

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.