Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Підвищення кваліфікації та атестація педагогічних працівників ЗДО і ЗЗСО за новим профстандартом
»
Взяти участь Всі події
Новини
770
26 серпня 17:30

В Україні відновлюватимуть мережу гуртожитків для покращення умов проживання студентів

Комфорт перебування студента у ЗВО є невід’ємною складовою цілісного освітнього процесу.

Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію державної цільової соціальної програми відновлення та розбудови мережі гуртожитків для проживання здобувачів освіти закладів вищої освіти на 2022-2026 роки. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис #Шмигаль на засіданні Кабміну.

Водночас Шмигаль наголосив, що у тримісячний строк Міністерство освіти спільно з органами місцевого самоврядування має подати проєкт програми розбудови гуртожитків для її подальшого затвердження.

Своєю чергою міністр освіти і науки Сергій #Шкарлет у телеграм-каналі заявив, що команда Міністерства освіти і науки розпочинає роботу над відповідною програмою з відновлення та розбудови мережі гуртожитків закладів вищої освіти:

Студенти під час навчання в університетах мають проживати у якісних та доступних гуртожитках. Нашим спільним завданням є покращення умов їх проживання, навчання та відпочинку, забезпечення доступності гуртожитків для осіб з особливими освітніми потребами.

Також очільник #МОН додав, що комфорт перебування студента у #ЗВО є невід’ємною складовою цілісного освітнього процесу, а тому ця програма є надзвичайно важливою та необхідною у межах реформи вищої освіти.

! У Міністерстві повідомляють, що відповідно до Концепції програма буде спрямована на розв’язання проблем з покращення умов проживання здобувачів освіти в гуртожитках закладів вищої освіти.

У новій Концепції уряд пропонує:

  • відновлення й розширення мережі гуртожитків, що передбачає ремонт і реконструкцію старих гуртожитків, будівництво нових гуртожитків, добудову недобудованих гуртожитків;

  • створення безпечних умов проживання та забезпечення доступності гуртожитків, що передбачає проведення ремонту систем електро-, тепло-, водопостачання, водовідведення та каналізації, модернізацію або встановлення систем протипожежного захисту, забезпечення гуртожитків засобами безперешкодного доступу до об’єктів, створення умов доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;

  • створення комфортабельних умов проживання шляхом оснащення гуртожитків додатковими зручностями (спортивними залами, пральними кімнатами, приміщеннями для самостійної роботи, залами для тренінгової та групової роботи, обладнаними сучасними меблями, з доступом до інтернету);

  • збільшення кількості гуртожитків готельного типу та підвищеної комфортабельності;

  • впровадження енергозбережувальних технологій, встановлення лічильників на електроенергію у житлових кімнатах.

Вас може зацікавити: Невакциновані студенти можуть заселятися у гуртожитки, – МОН

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.