Новини
957
31 серпня 2020 о 19:33

В Україні понад 6 000 шкіл без інтернету: план дій Уряду

У місцевих бюджетів є достатня кількість ресурсів для того, щоб забезпечити підключення всіх шкіл до швидкісного інтернету - Мінцифри

До кінця року в Уряді планують підключити 2 тисячі шкіл до високошвидкісного фіксованого інтернету. Про це під час пресбрифінгу повідомив заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

За його словами, на сьогоднішній день в Україні понад 6 тисяч шкіл, які не мають інтернет підключення. Близько 2 тисяч шкіл перебувають в населених пунктах, які не мають жодного оптичного провайдера.

Напередодні 1 вересня дуже важливо надати змогу дітям якісно навчатися. І хоча Міносвіти поки що не планує запровадження повсюдного дистанційного навчання, ми думаємо про майбутнє та готуємося до всіх неочікуваних і навіть негативних сценаріїв. Спільними зусиллями ми визначили 2 тисяч шкіл , які потребують першочергового підключення, - зазначив Олександр Шелест.

Більшість шкіл, а це понад 90 відсотків – комунальні заклади. Відповідно до бюджетного кодексу, підключення таких закладів до інтернету здійснюється з місцевих бюджетів.

Тим не менш, держава допомагає місцевим бюджетам здійснювати отримання відповідних шкіл за допомогою освітньої субвенції. Відповідно до бюджетного кодексу, залишки субвенції , які залишилися на початок бюджетного періоду, можуть залишатися на підключення шкіл до інтернету. Якщо говорити про суми, то на підключення 2 тсяч шкіл необхідно 700-720 мільйонів гривень. Тоді як залишки освітньої субвенції на 1 січня склали понад 5 мільярдів гривень, тобто грошей цілком вистачає в місцевих бюджетів. Станом на 1 липня цього року ці залишки лише збільшилися і склади понад 8 мільярдів гривень, - розповів посадовець.

Він додав, що минулого тижня був надісланий спільний лист МОН та Міністерства цифрової інформації в обласні державні адміністрації про повний перелік шкіл, які потребують першочергового підключення зі вказаними залишками освітньої субвенції.

Через те, що в Україні не існує віддаленого навчання та інтерактивної системи освіти, ми рекомендуємо відповідно до українських реалій підключати інтернет зі швидкість не менше 100 мбит за секунду. Має бути передбачена можливість підвищення цієї швидкості без заміни мережевого обладнання, виключно замовленням додаткового пакету послуг, - повідомив Шелест.

Він зазначив, що трафік збільшуватимуть тоді, коли зростатиме кількість контенту та цифрові навички вчителів та учнів.

Вас також може зацікавити: На систему освіти з Фонду для боротьби з COVID-19 виділено 0 грн, — Ганна Новосад

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.