Новини
1588
15 вересня 2020 о 17:00

В Україні лишилось 59 шкіл без доступу до інтернету, – Сергій Шкарлет

Онлайн-навчання буде організоване лише в тій школі, яка потрапить до "червоної" зони, пояснив очільник Міносвіти.

Більшість батьків та вчителів побоюються, що з жовтня або листопада весь освітній процес буде організовано лише в дистанційному форматі. Такі розмови виникають у зв'язку зі збільшенням виявлення випадків на коронавірусну хворобу. Але онлайн-навчання передбачене лише в закладах освіти, які належать до "червоної" зони, наголосив на цьому т.в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет в ефірі "Сніданку 1+1":

Все залежатиме від того, в якій зоні опиниться та чи інша адміністративна територіальна одиниця. Якщо це буде “червона” зона, навчання відбудеться в дистанційному форматі. Я не готовий сказати, коли це трапиться: з листопада чи грудня. Це залежатиме також від того, як люди дотримуватимуться соціальної дистанції та безпеки загалом.

Для якісного навчання у форматі онлайн школи повинні бути забезпечені інтернетом, але в Україні досі лишаються заклади освіти, які не мають підключення до мережі інтернет. За словами пана Шкарлета, Міністерство цифрової трансформації спільно з МОН розв'язують цю проблему поступово:

Ми в плідному діалозі працюємо з нашими колегами, з Міністерством цифрової трансформації, та маємо дещо іншу статистику: 100 Мбіт/с (мегабіт на секунду) це хороша швидкість інтернету, але школам буде достатньо 30 Мбіт/с. З початку року міністерство опрацювало ситуацію з підключенням шкіл до дистанційного навчання, і на сьогодні є лише 59 шкіл, які не мають інтернету.

Очільник МОН зазначив, що на початку року в Україні було понад 800 закладів освіти без інтернету, на початку літа 500, на початку вересня 74, а нині таких шкіл лишилось 59. За словами Сергія Шкарлета, ніхто не очікував появи коронавірусної хвороби, і весь світ стоїть перед тією самою дилемою: дистанційне навчання, змішане навчання, забезпечення шкіл:

У всіх закладах освіти є різні форми навчання. У межах своєї автономії вони визначають початок навчального року та організацію освітнього процесу виключно на таких умовах: забезпечення площі, забезпечення дистанційними засобами навчання, наповнюваність груп та класів. Є університети, які розпочали навчання ще 25 серпня.

Також очільник МОН зазначив, що нині в країні не спостерігається масова онлайн-освіта. Тобто і школи, і коледжі, і університети працюють за змішаною моделлю освіти. Лише є певні обмеження, пов'язані з наповнюваністю класів та груп, а також з навчанням іногородніх студентів, які проживають в гуртожитках.

Читайте також:

102,5 млрд грн освітньої субвенції – на заробітну плату вчителям: уряд ухвалив держбюджет-2021

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?