102,5 млрд грн освітньої субвенції – на заробітну плату вчителям: уряд ухвалив держбюджет-2021

Серед основних пріоритетів – підтримка реформи Нової української школи та запобігання поширенню коронавірусу в закладах освіти.

Кабінет Міністрів України затвердив проєкт Державного бюджету на 2021 рік. Відповідне рішення ухвалили сьогодні, 14 вересня, під час засідання Уряду.

Так, на освіту у 2021 році з державного бюджету планують виділити 173,8 мільярда гривень. Серед основних пріоритетів – підтримка реформи Нової української школи та запобігання поширенню коронавірусу в закладах освіти.

Крім того, передбачено 102,5 млрд грн освітньої субвенції – на заробітну плату 400 тис. вчителів.

У сфері освіти передбачається зростання заробітних плат насамперед освітян у зв’язку зі зростанням мінімальної заробітної плати – на 30%, – розповів Міністр фінансів Сергій Марченко.

Також кошти виділено на такі напрямки у сфері освіти:

  • Підтримка «Нової української школи» – 1,4 млрд грн (440 тис. першачків отримають сучасні меблі)

  • Будівництво, ремонт, реконструкція шкіл – 1,0 млрд грн (300 об’єктів)

  • Виплата академічних стипендій – 4,5 млрд грн (180 тис. стипендіатів)

  • Виплата соціальних стипендій – 0,9 млрд грн (33 тис. отримувачів)

  • Запобігання поширенню COVID-19 у закладах освіти – 1 млрд грн

  • Інклюзивна освіта для понад 30 тис. учнів – 0,5 млрд грн (30 тис. дітей з особливими освітніми потребами зможуть отримати повноцінну освіту).

Крім того, Сергій Марченко зазначив, що з 1 січня мінімальна зарплата збільшиться до 6 тис. гривень, а з 1 липня – до 6,5 тисяч гривень

Джерело: https://vse.ee/rma


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.