Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Марафон. День 5:
«
Впевнений крок до європейського рівня освіти
»
Взяти участь Всі події
Новини
2725
15 грудня 2021 о 19:03
pdf Роздрукувати

В Україні дітей 5-11 років щепитимуть від коронавірусу з 2022 року

Діти зможуть провакцинуватись за згодою батьків, проте активної агітації не буде, адже щепитимуть насамперед групи ризику.

В Україні вакцинація дітей у віковій категорії 5-11 років може розпочатися вже з нового року. Проте поки що у пріоритеті – імунізація груп ризику і літніх людей.

Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна.

За словами голови Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федора Лапія, дітям 5-11 років вводять спеціальну вакцину, якої в Україні ще немає. У деяких країнах для цього використовують Pfizer, однак у меншій концентрації.

Для них [дітей] доза вакцина в три рази нижче.[…] Потрібен препарат у відповідній концентрації – ми не можемо використовувати ту вакцину, яку колють підліткам і дорослим. Спеціально створену вакцину повинен подати на реєстрацію в Україні виробник. За тією інформацією, яку маю я, вона буде зареєстрована на початку січня, – наголосив Лапій.

За його словами, діти зможуть отримати щеплення за згодою батьків, проте активної агітації не буде, адже щепитимуть насамперед групи ризику.

Наразі в Україні вакцинація від коронавірусу дозволена дітям від 12 до 18 років – і лише за певних умов.  

Якщо дитині це потрібно для навчання за кордоном, його батьки повинні надати контракт або документ про укладення договору на навчання. Якщо це за медичними показами, то педіатр або сімейний лікар має видати відповідну довідку. Всі інші діти від 12 років можуть отримати щеплення за умови, що у них є всі рутинні щеплення, – роз’яснив начальник відділу первинної медико-санітарної допомоги Департаменту охорони здоров'я #КМДА Василь Животенюк.

Вакцинація відбувається лише за згодою та у присутності батьків чи опікунів, а з 16 років щеплення можна робити самостійно. Насамперед медикам необхідно надати довідку, яка підтверджує наявність у дитини всіх планових календарних щеплень (форма 063/о) – її може видати сімейний лікар або педіатр.

Загалом в Україні вже отримали одну дозу вакцини майже 65 тисяч підлітків від 12 до 18 років. Повний курс щеплень пройшли 43 тисячі дітей.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: В Україні дозволили третю дозу вакцини від COVID-19: хто і як зможе отримати додаткове щеплення

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.