Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Стратегії подолання наслідків психологічної травми у педагогів засобами арттерапії
»
Взяти участь Всі події
Новини
150
29 липня 2020 о 19:39

В масці на перервах та «зелені уроки»: Мандзій про навчання в умовах пандемії

МОН рекомендуватиме школам проводити більше уроків на шкільному подвір'ї.

Сьогодні, 29 липня, під час брифінгу «Освітня система в умовах пандемії: Що думають українці про якість освіти, дистанційне навчання і ЗНО та які вимоги мають до міністерства» Любомира Мандзій розповіла про підготовку до навчального року. 

За її словами, нині МОН спільно з партнерами розробляє онлайн-курс про дистанційне і змішане навчання:

Цей курс буде розрахований для учителів, для викладачів закладів професійної освіти, а також для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти.

Заступниця міністра зазначила, що зйомки онлайн-курсу незабаром закінчаться і його можна буде пройти не лише вдома, але й в школі:

Практично в нас залишилося в Україні лише 74 школи, де відсутній інтернет. У решті шкіл є облаштований інтернет, і точно є комп'ютерні класи, де можна пройти цей онлайн-курс.

Окрім розробки онлайн-курсу, найближчим часом будуть опубліковані вимоги до навчання в умовах епідемії, затверджені постановою головного санітарного лікаря. Але деякі вимоги були озвучені заступницею міністра під час брифінгу:

Учителі повинні бути в масках, учням в класах під час уроку можна бути без маски, але під час перерви треба розуміти про небезпеку, яка їм загрожує.

Любомира Мандзій зазначила, що МОН рекомендуватиме школам переводити освітній процес на шкільне подвір’я. Впроваджувати так звані «зелені уроки» на вулиці, щоб діти перебували на свіжому повітрі. Обов’язковою умовою є провітрювання класів.

Окрім цього, згідно з рішенням батьківської спільноти та педагогічної ради, класи можна переводити на змішане навчання:

Якщо ми говоримо про змішане навчання, це можливість проведення уроку в класі та за допомогою камери. Тобто вчитель пояснює матеріал для тих, хто в класі та для тих, хто дивиться урок через вебкамеру.

Заступниця міністра освіти зауважила, що розуміє, скільки зусиль і часу витрачають вчителі на підготовку до уроку з використанням дистанційних технологій. МОН винагороджуватиме таких педагогів преміями, але про це стане відомо пізніше.

Любомира Мандзій переконана, що зарплата педагогічних працівників має обов’язково переглядатися.

Читайте також:

Хто не склав ЗНО з мови — самі винні, а не вчителі: Сергій Шкарлет про результати іспитів

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.