Хто не склав ЗНО з мови — самі винні, а не вчителі: Сергій Шкарлет про результати іспитів

Сергій Шкарлет розповів про результати ЗНО та навчання з 1 вересня.

1 вересня діти повинні піти до школи – така позиція Міністерства освіти. Про це повідомив т.в.о. Міністра освіти Сергій Шкарлет під час прес-брифінгу для журналістів. На сьогоднішній день дистанційне та змішане навчання – це вже інструмент додаткових можливостей опанування тієї чи іншої програми, зазначив очільник МОН:

Міносвіти рекомендує додатково використовувати онлайн-технології, цифрову освіту для того, щоб лише розширювати можливості. І студенти, і здобувачі освіти йдуть до закладів освіти в будь-якому випадку, окрім "червоної зони". Лише в "червоній зоні" будуть обмеження щодо відвідування шкіл, але це буде не на територіїї всієї держави, а на території певної адміністративної одиниці. Якщо, наприклад, в одному з міст країни спалахнуло захворювання, то воно буде закриватись. Впродовж 14 днів ми будемо спостерігати за цією зоною. Якщо ж ситуація покращуватиметься, тоді будемо переводити в іншу зону, тож технології дистанційного навчання використовуватимуться лише в "червоній зоні".

Підсумовуючи результати ЗНО, Сергій Шкарлет висловив занепокоєння тим, що 23 тисячі учнів не склали іспит з української мови:

Випускникам треба підтягувати свій рівень. Українська мова є єдиною, державною мовою. Її треба знати. Якщо  випускник не склав рідну мову, проживаючи в Україні, то, вибачте, до цього рівня треба себе підтягувати. Це стосується і ЗНО з історії України, - сказав Сергій Шкарлет.

А от на запитання журналістів, чи відповідає вартість навчання у закладах вищої освіти в Україні якості, очільник Міносвіти відповів так:

З 161 закладу вищої освіти розподілилося три цінових категорії. Найвища категорія – 97 закладів, які попали в цінову категорію від 6 до 20 тисяч. В деяких вищих навчальних закладах відбудеться збільшення вартості навчання, але, переважно, в "топових". Навчання в Києві і навчання в інших містах дуже відрізняється. І по якості, і по вартості. Тому порівнювати не можна, - сказав Сергій Шкарлет.

Наостанок він додав, що вартість навчання повинна розраховуватися виключно згідно кошторису із статей витрат, які контролює державна аудиторська служба. Адже економічною свободою діяльності університетів є навчальний план освітньої програми.

Вас також може зацікавити:  Освітяни не отримають нічого з держбюджету у зв’язку з COVID – Іванна Коберник

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

6322
29.07.2020 17:54:08

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.