Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
PRO-акаунт на «Всеосвіті» як інструмент саморозвитку та професійної самореалізації
»
Взяти участь Всі події
Новини
702
26 листопада 2021 о 18:00

В Іспанії у шкільному підручнику Крим позначили «російським»: посол України вимагає відкликати тираж з помилкою

Також у посольстві висловили прохання, аби Міносвіти надалі не допускало схвалення таких підручників.

В Іспанії у шкільному підручнику «Соціальні науки» для 6 класу середньої школи допустили помилку – назвали окупований Крим «російським». Посол України в Іспанії Сергій Погорельцев невідкладно звернувся до Міністра освіти і професійної підготовки Іспанії Пілар Алегрії Контіненте щодо відкликання тиражу підручників, де анексований Крим вказаний як частина Росії. Про це посольство України в Іспанії повідомило на своїй фейсбук-сторінці.

Першим це помітив користувач фейсбуку Богдан Довгань. Він побачив, що у книжках іспанських школярів півострів Крим позначений тим же кольором, що й територія Росії. Чоловік написав на своїй сторінці текст, у якому звернувся до консульства України в Іспанії, щоб виправили цю помилку.

На зображенні може бути: карта та текст «historia de Europa cesión forman.| estado marcada por su- entre las naciones que que idomodificando sus fronteras. continente encuentra actualmente muchos países. esta diversidad tamano territorios, población comparte caracteristicas comunes. Muchos paises un pequeño Pese segundo continente más pequeño, Eu- ropa está dividida una gran cantidad de paises superficies Enst encuentra Vaticano, pequeño mundo, parted Rusia, Además, paises reparten extensión Europa euroasiaticos. pais La provincia de Estambul, en Turquía, Asia. reparte entre Europa ESCALA 000000 Mardel Norte OCEANO ATLÁNTICO PAISES LURINDURGO LEMANIA FRANCIA UCRANÍA PORTUGAL VATCANO slas Canarias TURQUIA Capital estatal Frontera estatal»

Згодом у посольстві порушили питання щодо відкликання усього накладу цього підручника із закладів освіти Іспанії. Крім того, висловили прохання, аби Міносвіти надалі не допускало схвалення таких підручників.

Своєю чергою, дипломати подякували співвітчизникам за «пильність та небайдужість у справі обстоювання національних інтересів» і закликали не обмежуватися публікаціями у соціальних мережах щодо виявлених фактів дезінформації, а спрямовувати колективні звернення до видавництв і державних установ.

Фото: Bogdan Dovgan

Вас також може зацікавити: Мапа України без Криму: в шкільних підручниках з історії України знайшли помилку

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.