Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Сучасні методики засвоєння норм нової редакції "Українського правопису"
»
Взяти участь Всі події
Новини
1574
29 листопада 2021 о 15:18

Українська школярка перемогла на всесвітньому поетичному конкурсі у Парижі

Раніше у цьому конкурсі українці не перемагали.

Українська п’ятнадцятирічна школярка Анна-Марія Баландіна зі своїм твором «Le Caricaturiste» виборола премію у всесвітньому поетичному конкурсі «Poésie en liberté». Про це повідомляє Главком.

Для мене є честю принести Україні та ліцеєві імені Анни Київської цю перемогу. Ба більше, що раніше українці у цьому конкурсі не перемагали, – сказала юна українка під час зустрічі з послом України у Франції Вадимом Омельченком.

! Традиційно за результатами конкурсу в одному з найвідоміших видавництв виходить поетична збірка з віршами переможців, яку отримують усі без винятку бібліотеки Франції.

Такі престижні літературні «перегони» проводяться з 1998 року серед франкомовних закладів освіти світу Міністерством освіти Франції та мерією Парижа.

До складу журі конкурсу входять справжні зірки літератури і мистецтва Франції. Наприклад, поети Жан-Марі Мюллер та Маттіас Вінсенот, всесвітньо відомий дослідник символізму П’єр Брюнель, співачка і переможниця Євробачення Ізабель Обре, актриси Майра Шмітт і Анн-Софі Солдаіні.

Призи переможцям конкурсу традиційно вручає мер п‘ятого округу столиці Франції в урочистій залі засідань біля Пантеону. 

Фото: Главком

Нагадаємо, юна українка перемогла у міжнародному конкурсі малюнків. Тепер її малюнок нанесуть на космічну ракету «Arian-5».

Вас також може зацікавити: Учні МАН України здобули 20 нагород на Міжнародному шоу

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.