Новини
602
28 травня 19:30

Україна та ЄС обговорили стан і перспективи реформування освіти і науки

Наразі Україна активно розпочала цифрову трансформацію освіти і науки, зазначив Андрій Вітренко.

Сьогодні, 28 травня 2021 року, відбулося шосте засідання Кластера 4 (співробітництво у сфері науки та технологій, інформаційного суспільства, аудіовізуальної політики, освіти, навчання та молоді, культури, спорту та фізичної культури) Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС, під час якого обговорили стан і перспективи реформування освіти і науки. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Делегацію ЄС очолювала голова підрозділу стратегії та інструментів Європейської політики сусідства Європейської служби зовнішніх дій Анна Стржаська. Українську делегацію очолив заступник Міністра освіти і науки з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко.

Українська сторона поінформувала сторону ЄС про кроки України, спрямовані на впровадження системних реформ у сфері освіти і науки, та висловила подяку за підтримку в їх проведенні.

Під час відеоконференції йшлося про:

  • стан імплементації реформи Нова українська школа;

  • прогрес у реформуванні вищої освіти, розширення автономії університетів, зокрема в
    контексті інтеграції до Європейського простору вищої освіти; 

  • розбудову нової системи освіти дорослих;

  • основні досягнення та пріоритети України у сфері науки та інновацій.

А також було відзначено позитивний вплив Програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України».

Андрій Вітренко наголосив, що наразі Україна активно розпочала цифрову трансформацію освіти і науки:

У зв’язку із викликами в освітньому секторі, спричиненими пандемією COVID-19 та карантинними обмеженнями, Україна активно розпочала цифрову трансформацію освіти і науки, підготувавши проєкт Концепції цифрової трансформації освіти і науки України. Відтак підтримка європейськими партнерами цифровізації освіти і науки, зокрема в межах  інструменту секторальної бюджетної підтримки, є дуже вагомою для України.

Додатково.
До складу української делегації також увійшли представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства культури України, Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства закордонних справ України та інших державних органів. 

Також вас може зацікавити: Популяризація української освіти – одна з основ розвитку держави, – Сергій Шкарлет

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.