Новини
8742
3 серпня 18:00

Україна не пасе задніх у заробітних платах вчителів, – Шкарлет

У цьому році зарплата вчителів зросте майже на 9%.

Уряд працює над тим, щоб професія вчителя була високооплачуваною та престижною. Про це заявив міністр освіти і науки Сергій #Шкарлет в інтерв'ю виданню «Слово і діло».

До прикладу, у Литві зарплата освітян складає 1100-1500 євро на місяць, плюс раз на рік премія – 100% від зарплати. Однак міністр зазначив:

Є країни, де вдвічі менше ніж у нас отримують зарплати. І таких багато. Україна ж не пасе задніх у заробітних платах вчителів. Звичайно, хочеться більше, звичайно, ми працюємо над тим, щоб було більше. Тільки у 2020 році у нас зростання було на 8%, вже 20% зростання є у 2021, і ще майже 9% зросте у грудні цього року.

Також міністр звернув увагу на те, що в Україні у концепцію зростання заробітних плат закладено можливість для самого вчителя заробити додатково 20% до заробітної плати. До прикладу, цю надбавку можуть отримати вчителі початкової школи після проходження сертифікації.

Відчуваєш, що твоя спроможність набагато вища, ніж, наприклад, у колеги – можеш пройти процедуру сертифікації. Так, у 2019 році 705 вчителів успішно пройшли таку сертифікацію. У 2020 році – 902 педагога. На 2021 рік сертифікація ще триває і вже подалося близько 1800 осіб. Звичайно, вчителів подається не так багато, проте з кожним роком кількість охочих зростає. Можна на 20% збільшити зарплату, це непогана сума, – пояснив Шкарлет.

Крім цього, затверджено порядок підвищення кваліфікації педагогічних, науково-методичних працівників, що теж дає можливість підвищити свій статус, збільшити статус та збільшити заробітну плату.

Важливо, що ми зробили демонополізовану процедуру підвищення кваліфікації. Раніше це було лише в державних установах, а сьогодні є громадські організації та інші організації, що можуть набагато краще давати основи підвищення кваліфікації для вчителів, ніж колишні, скажімо так, державні установи, які іноді читають за методиками Радянського Союзу. Вони, може, й непогані, але час іде, треба змінюватися, оновлюватися, – додав очільник #МОН.

Також держава заклала на 2021 рік ще 400 мільйонів гривень на заходи з підвищення кваліфікації вчителів.

Вас також може зацікавити такий матеріал: Переможцям міжнародних олімпіад виплатять премії: у МОН готують відповідні зміни до законодавства

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.