Учителі vs Батьки: співпраця чи протистояння?

Результати онлайн-опитування серед вчителів і батьків показало, наскільки сторони готові співпрацювати разом.

Чого очікують батьки та вчителі одне від одного? Щоб зрозуміти, наскільки школа готова йти на зустріч батькам та навпаки – ГО «Смарт Освіта» провела онлайн-опитування, участь в якому взяли 303 респонденти – 137 педагогів та 166 батьків. Дослідження не показує повну картину, а окреслює лише ключові проблеми. 

 1.  Для 90% учителів і 80% батьків важливо брати активну участь у житті школи. 31% педагогів очікують, що батьки більше часу приділятимуть позашкільним заходам і прищепленню дітям морально-етичних цінностей (24%).

 2.  25% учителів бажають, аби батьки завжди ставали на їхню сторону у питаннях виховання дитини. Водночас, 12% педагогів очікують, що батьки не втручатимуться в їхню роботу.

 3.  Половина вчителів розділяє думку про те, що батьки очікують від них уважності до дітей і застосування індивідуального підходу до кожного, вміння дати учням знання в обсязі шкільної програми (38%), бути морально-етичним прикладом (7%), прищеплювати дитині любов до навчання (8%) та формувати дитину як особистість (2%).

 4.  Очікування батьків багато у чому збігаються з відповідями педагогів: уважність до дітей і застосування індивідуального підходу до кожного (44%), вміння дати учням знання в обсязі шкільної програми (36%), що вчитель буде морально-етичним прикладом (11%), що головне – прищеплення дитині любові до навчання (8%). Та лише 1% батьків очікують, що вчитель формуватиме дитину як особистість. 

 5.  Практично всі вчителі (95%) зазначали, що для них психологічний комфорт дитини значно важливіший за результати навчання. З цим погоджуються і батьки – 92%.

 6.  Учителі і батьки не згодні, що педагог має право кричати на учня лише через те, що він не готовий до уроку або ж погано себе поводив. 

 7.  Не оминуло опитування питання зі зборами коштів. Респонденти не погоджуються із твердженням: «якщо батьки не бажають здавати гроші на певні потреби класу чи школи, то активна більшість має заплатити за цю меншість». Учасники опитування погоджуються у тому, що батьки і педагоги мають домовлятися з дітьми про певні правила та межі, і дотримуватись їх. Це свідчить про готовність обох сторін завжди домовлятися, а батьків – залучати до створення єдиних правил, яких діти дотримуватимуться в рамках освітнього процесу. 


Нагадаємо, раніше «Всеосвіта» писала про те, чи має право директор школи видавати батькам довідку про участь батьків у шкільному житті дитини.

Посилання на НУШ: https://nus.org.ua/

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.