Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Учені розробили інфрачервоні окуляри, які допомагають незрячим «бачити»

Під час випробування приладу добровольці змогли орієнтуватися в просторі з точністю до 98%.

Вчені створили пристрій, який допомагає незрячим орієнтуватися в просторі та уникати перешкод. Про це повідомляє The Independent.


У Мюнхенському технічному університеті розробили інфрачервоні окуляри, які використовують кілька камер для фіксування інфрачервоного світла навколо людини. Ці камери передають зображення на невеликий комп'ютер, який створює карту простору. А для сповіщень про розташування цих предметів використовують спеціальний рукав на передпліччі. Коли людина наближається до перешкоди, рукав починає вібраціями сигналізувати про небезпеку.

За словами науковців, під час випробування приладу добровольці змогли орієнтуватися в просторі з точністю до 98%. 

Ще одна перевага цих окулярів – їх можна використовувати у темряві. Крім того, вони не видають шуму, а це дуже важливо для незрячих людей: їм необхідно чути, що відбувається навколо. Надалі розробники хочуть додати до цих окулярів функцію, яка прокладатиме маршрут із уникненням перешкод.

Фотоматеріали: Manuel Zahn/Armaghan Ahmad Khan/independent.co.uk

Вас також може зацікавити такий матеріал: У Японії створили телевізор, який передає смак їжі з екрана

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.