Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

24 грудня 2021 о 15:49
1 0

У Японії створили телевізор, який передає смак їжі з екрана

Охочі можуть відчути смак їжі, якщо лизнуть екран у той момент, коли її показують.

Кожен з нас, напевно, давно мріє про те, щоб відчувати смак їжі через екран. І тепер це реально, адже у Японії створили прототип екрана телевізора, який може імітувати смаки їжі. Він дозволяє людині спробувати страву, яку показують по телевізору. Про це повідомляє Reuters.

Японський вчений Мейдзі Міясіта створив прототип телевізійного екрана, який може передавати смак їжі, зображеної на ньому. Винахід токійського професора та його команди з 30 студентів отримав назву Taste the TV (Спробуй телевізор на смак). Охочі можуть відчути смак їжі, якщо лизнуть екран у той момент, коли її показують. Водночас вони можуть замовити їжу, яку хотіли б скуштувати.

Мета полягає у тому, щоб дати людям можливість спробувати щось подібне до їжі в ресторані на іншому кінці світу, при цьому навіть залишаючись вдома, – заявив професор Університету Мейдзі Хомей Міяшита.

Такий пристрій вчений створив за один рік. Суть технології полягає в тому, що у телевізорі встановлені десять невеликих контейнерів зі смаковими добавками, які розпорошують рідину одночасно у потрібній комбінації залежно від сюжету телепередачі. Після чого створена суміш смакових добавок подається на гігієнічну плівку екрана телевізора.

! Розробку Хомея Міяшіти вже назвали кроком до створення мультисенсорного перегляду контенту. Автор пристрою зазначив, що саме такі технології в епоху пандемії можуть покращити способи зв’язку людей та їхньої взаємодії з навколишнім світом. За словами ученого, у майбутньому, якщо телевізор вийде на ринок, його вартість становитиме близько 875 доларів.

Крім того, японський вчений вважає, що цю розробку у майбутньому можна буде використовувати для дистанційного навчання сомельє та кухарів, а також для дегустацій, ігор та вікторин.

Фото: hipertextual

Також вас може зацікавити: Вчені винайшли жувальну гумку для боротьби з COVID-19