Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Гостра травма та посттравматичні стресові розлади: особливості роботи з дітьми
»
Взяти участь Всі події
Новини
750
24 грудня 2021 о 15:49

У Японії створили телевізор, який передає смак їжі з екрана

Охочі можуть відчути смак їжі, якщо лизнуть екран у той момент, коли її показують.

Кожен з нас, напевно, давно мріє про те, щоб відчувати смак їжі через екран. І тепер це реально, адже у Японії створили прототип екрана телевізора, який може імітувати смаки їжі. Він дозволяє людині спробувати страву, яку показують по телевізору. Про це повідомляє Reuters.

Японський вчений Мейдзі Міясіта створив прототип телевізійного екрана, який може передавати смак їжі, зображеної на ньому. Винахід токійського професора та його команди з 30 студентів отримав назву Taste the TV (Спробуй телевізор на смак). Охочі можуть відчути смак їжі, якщо лизнуть екран у той момент, коли її показують. Водночас вони можуть замовити їжу, яку хотіли б скуштувати.

Мета полягає у тому, щоб дати людям можливість спробувати щось подібне до їжі в ресторані на іншому кінці світу, при цьому навіть залишаючись вдома, – заявив професор Університету Мейдзі Хомей Міяшита.

Такий пристрій вчений створив за один рік. Суть технології полягає в тому, що у телевізорі встановлені десять невеликих контейнерів зі смаковими добавками, які розпорошують рідину одночасно у потрібній комбінації залежно від сюжету телепередачі. Після чого створена суміш смакових добавок подається на гігієнічну плівку екрана телевізора.

! Розробку Хомея Міяшіти вже назвали кроком до створення мультисенсорного перегляду контенту. Автор пристрою зазначив, що саме такі технології в епоху пандемії можуть покращити способи зв’язку людей та їхньої взаємодії з навколишнім світом. За словами ученого, у майбутньому, якщо телевізор вийде на ринок, його вартість становитиме близько 875 доларів.

Крім того, японський вчений вважає, що цю розробку у майбутньому можна буде використовувати для дистанційного навчання сомельє та кухарів, а також для дегустацій, ігор та вікторин.

Фото: hipertextual

Також вас може зацікавити: Вчені винайшли жувальну гумку для боротьби з COVID-19

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.