Новини
1404
11 грудня 2020 о 19:10

У підручнику «Захист вітчизни» зображені військовослужбовці з російською зброєю: як відреагували в МОН

Міністерство надіслало запит авторам підручника з проханням пояснити ситуацію.

У ЗМІ поширилась інформація про те, що на сторінці підручника «Захист Вітчизни» для 10-го класу (автори І.М. Герасимів, К.О. Пашко, М.М. Фука, Ю.П. Щирба), на ілюстрації до статті про ЗСУ зображені військовослужбовці зі зброєю, яку виготовляють у Російській Федерації. Це помітили користувачі одного з телеграм-каналів:

У першого солдата на фото АК сотої серії, а у другого, на задньому тлі рушниця, яку виробляють у Російській Федерації.


Користувачі соцмереж звернулись до Міністерства освіти і науки України з проханням роз'яснити це питання та відредагувати зміст.

МОН, своєю чергою, надіслало запит авторам підручника і отримало таку відповідь:

Підручник «Захист Вітчизни. 10 клас» авторський колектив створював у 2017 році під час становлення й розвитку ЗСУ. Надрукований підручник у 2018 році. До 10 грудня 2020 року жодних зауважень до світлини, розміщеної на сторінці 114 (ілюстрація 24.9), не надходило. Зазначена світлина використана, аби проілюструвати зразки сучасного армійського екіпірування (літня маскувальна форма, шолом балістичний, окуляри-маска захисна, бронежилет тощо).

Автори підручника наголосили, що екіпірування тільки розпочинало масово надходити до ЗСУ, з допомогою волонтерів. Ця світлина не містить жодних розпізнавальних знаків інгшої армії світу, тому автори вважали за доцільне використати таку світлину для демонстрації напрямів розвитку екіпірування бійців ЗСУ.

МОН вважає, що ситуація потребує детального аналізу та експертизи. Саме тому Інституту модернізації змісту освіти доручено звернутися до експертів зі збройного забезпечення ЗСУ, аби отримати кваліфіковану й неупереджену експертну оцінку та відповідь щодо екіпірування та зброї, зображених на світлині.

Цей підручник пройшов конкурсний відбір. За підсумками вибору закладами освіти підручник надрукований накладом 157 944 примірники у 2018 році за Міністра освіти і науки України Гриневич Л.М. та керівника Інституту модернізації змісту освіти Ткаченка В.В.

За попередні шість років, на жаль, якість підготовки шкільної навчальної літератури, що друкується державним коштом, була значно знижена. Через те, що у підручниках допускаються помилки, неточності, міститься недоречна інформація тощо.

Задля подолання такої кризи якості шкільних посібників та підручників, яка спровокована непрофесіоналізмом або халатністю окремих ексчиновників, МОН поставило першочергові завдання перед ІМЗО щодо кардинальної зміни механізму відбору підручників, які друкуватимуться за державні кошти.

Міністерство зазначає, що якість шкільних підручників наразі є одним із пріоритетів роботи команди МОН.

Уповноважені структурні підрозділи відомства опрацьовують варіанти виправлення помилок та вживають заходи щодо недопущення їх в майбутньому.

Діти не повинні страждати через помилки дорослих. Тим, хто нівелював пріоритети якості підручників, має бути соромно. Наше завдання на сьогодні – комплексно розв’язати накопичені проблеми та забезпечити школярів якісними та цікавими підручниками, – зазначив т.в.о. МОН Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада не підтримала законопроєкт №3900 про якісні підручники й повернула його на доопрацювання. 

Фотоматеріали взято із соцмереж.


Вас може зацікавити: Чи стане Шкарлет очільником МОН? Рада планує ухвалити рішення

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.