Новини
10118
16 вересня 15:17

У МОЗ пояснили, чи є нежить протипоказанням для відвідування садочка або школи

Щоб захистити дитину від інфекційних хвороб необхідно вчасно проводити вакцинацію за Національним календарем щеплень.

Наближається сезон гострих респіраторних вірусних інфекцій, і діти дошкільного та молодшого шкільного віку є однією з найуразливіших категорій. Є велика ймовірність того, що найчастіше діти підхоплюють інфекцію у закладах освіти, оскільки їх відвідують діти з ознаками #ГРВІ. Тож одразу виникає запитання: чи є нежить протипоказанням для відвідування садочка або школи?

У Міністерстві охорони здоров'я зазначають, що здебільшого легкий кашель або нежить, особливо залишкові після перенесених хвороб, не є протипоказом для відвідування закладів освіти. Втім, якщо ці симптоми супроводжуються високою температурою або з’явилися у розпал сезону ГРВІ, то краще залишити дитину вдома та звернутися за медичною допомогою.

Також не варто відправляти дитину до закладу освіти, якщо у неї є основні симптоми захворювання:

  1. Висока температура.

  2. Безперервний кашель.

  3. В’ялість та загальна слабкість.

  4. Втрата або зміна нюху чи смаку.

Якщо дитина має температуру, у неї з'явився висип, відчуває болі у різних частинах тіла чи має ознаки інфекційних захворювань, то перед поверненням до закладу освіти її має оглянути лікар. Саме він визначить, чи можна дитині відвідувати школу або садок. Щоб повернутися до навчання, учень має бути активним, добре почуватись і мати температуру нижчу ніж 37,2° без прийому жарознижувальних препаратів.

У #МОЗ також рекомендують вчасно проводити вакцинацію за Національним календарем щеплень та за можливості – робити додаткові щеплення. Також навчати дитину певних правил і заохочувати її дотримуватися етикету кашлю і чхання, викидати використані серветки до урни, правильно й ретельно мити руки.

Матеріал, який може зацікавити: МОЗ перевірятиме документи вчителів про вакцинацію від COVID-19 на достовірність

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.