Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Освітній бранч – сучасний формат організації роботи з учнями та вчителями. Підготовка та презентація творчих кейсів
»
Взяти участь Всі події
Новини
34
26 серпня 2019 о 13:47
pdf Роздрукувати

У МОН створено сектор, який виховуватиме свідомих громадян-патріотів

В освітньому відомстві формують підрозділ, діяльність якого буде спрямована на громадянську освіту та національно-патріотичне виховання українців.

Міністерка освіти і науки Лілія Гриневич підписала наказ щодо створення сектора з національно-патріотичного виховання та громадянської освіти на базі директорату інклюзивної та позашкільної освіти освітнього відомства.

Чим займатиметься це сектор?

Фахівці підрозділу виконуватимуть головні завдання, закріплені концепцією Нової української школи – виховання особистості, патріота, інноватора. До основних функцій спеціалістів належатимуть:

 • розроблення політики у сфері національно-патріотичного виховання та громадянської освіти;
 • підготовка необхідної документації;
 • участь у проведенні експертизи відповідних програм, науково-методичної літератури;
 • координування роботи Державного центру національно-патріотичного виховання;
 • взаємодія з громадськістю тощо.

Чому так важливо виховати свідомого громадянина та патріота?

У концепції Нової української школи зазначене таке тлумачення терміну «патріот»: Це людина, що має власну активну позицію, діє згідно з морально-етичними принципами і є здатною ухвалювати відповідальні рішення, поважати гідність і права інших людей. Саме тому, очільниця директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Валентина Хіврич наголосила на важливості національно-патріотичного виховання упродовж усього навчання:

Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим завданням як для держави в цілому, так і для системи освіти зокрема. Національно-патріотичне виховання – це важлива ланка освітнього процесу, воно має наскрізно проходити через усе навчання – і в системі шкільної освіти, і позашкільної.

Як формуватиметься патріотизм молодого покоління?

Згідно зі Стратегією національно-патріотичного виховання, для досягнення цілей національно-патріотичного виховання пропонують поширювати інформацію про досягнення наших землків та їх внесок у скарбницю світової цивілізації. Справжніми героями, яких знає кожен українець стануть діячі у сферах освіти, науки, культури, мистецтва, спорту. Окрім цього, відповідно до стратегії, на Україну чекають зміни, спрямованих на підвищення рівня патріотичного виховання громадян, зокрема:

 • підвищення ролі української мови як національної цінності;
 • популяризація та поширення україномовного культурного продукту;
 • проведення проєктів та заходів, спрямованих на підвищення престижу військової служби;
 • підтримка та розвиток сімейних традицій, активне залучення сім'ї до процесу національно-патріотичного виховання;
 • розвиток співпраці з державами Європейського Союзу та державами-членами НАТО, які успішно впроваджують проєкти та заходи у сфері національно-патріотичного виховання;
 • тощо.

Тепер в Україні планують зосередити увагу на висвітленні внеску представників корінних народів, національних меншин України та громадян інших держав у боротьбу за державну незалежність і територіальну цілісність України. Детальніше розглядатиметься процес державотворення нашої країни, а вітчизняну наукову та духовно-культурну спадщину окремо дослідять і розпочнуть популяризацію цікавих відомостей.

Де відбуватиметься національно-патріотичне виховання?

Згідно з офіційною документацією, виховання патріота вимагає впливу на суспільство чи не в усіх сферах життя – від освіти й науки, культури й мистецтва до реклами, краєзнавства, туризму та охорони довкілля.

Також для повноцінного виконання завдань національно-патріотичного виховання у стратегії закладено розвиток молодіжних організацій – пластового руху в Україні, Спілки української молоді та ін. Насадження патріотичної ідеї планується також проводити через реалізацію проєкту Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та утворення міжшкільних ресурсних центрів, що забезпечуватимуть повноцінне викладання предмета «Захист Вітчизни».


Нагадаємо, У МОН пояснили яким буде національно-патріотичне виховання у 2019/2020 навчальному році. Любов до батьківщини – тепер для усіх... Докладніше – у матеріалі «Що кажуть в МОН: патріотичне виховання у новому навчальному році»

Більше про Стратегію національно-патріотичного виховання знайдете у документі:
#n15" target="_blank">zakon.rada.gov.ua/laws/show/286/2019#n15

Джерело: сайт Міністерства освіти і науки України

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.