Новини
1008
27 травня 11:14

У МОН обговорили перспективи розвитку дошкільної освіти: якими є основні аспекти якісної освіти дошкільнят

В пріоритеті залишається створення нових місць для дошкільнят, особливо у містах, де є їхня нестача, зазначила Віра Рогова.

Нещодавно відбулась нарада зі спеціалістами з дошкільної освіти обласних органів управління освітою за участі заступниці Міністра освіти і науки України Віри Рогової. Під час наради обговорили основні аспекти розвитку якісної дошкільної освіти, з-поміж яких – наступність між дошкіллям та початковою школою, підвищення професіоналізму педагогів та харчування в дитсадках.

Віра #Рогова наголосила, що одним з ключових пріоритетів Міністерства освіти і науки є розвиток дошкільної освіти:

На початку цього року було затверджено нову редакцію Базового компонента дошкільної освіти (БКДО), а після цього – типову програму підвищення кваліфікації педагогів щодо його впровадження. Наразі підготовлено 100 тренерів, по 4 з кожного регіону, які будуть імплементувати БКДО у своїх областях.

Наразі #МОН працює над підвищенням якості дошкільної освіти шляхом розроблення проєкту Закону «Про дошкільну освіту», а також професійних стандартів вихователя та директора закладу дошкільної освіти.

Заступниця Міністра освіти підкреслила, що також пріоритетом залишається створення нових місць для дошкільнят, особливо у містах, де є їхня нестача. Адже кожна дитина має бути забезпечена якісною дошкільною освітою у близькості до місця проживання.

Під час наради обговорили такі теми:

  • наступність між дошкільною та початковою освітою відповідно до державних стандартів;

  • формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладах дошкільної освіти та критерії самооцінювання;

  • технопарк художньо-педагогічних ідей як форма підвищення професіоналізму педагога закладу дошкільної освіти;

  • норми Порядку організації харчування дітей в закладах дошкільної освіти;

  • інші першочергові завдання дошкільної освіти.

До участі в нараді долучились представники Міністерства освіти і науки, Національної академії педагогічних наук, Державної служби якості освіти та Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Також вас може зацікавити: Надмірна кількість контрольних і тестів – не найкраща форма контролю знань під час дистанційки, – Сергій Шкарлет

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.