У МОН не побачили проблеми, що у підручнику з хімії пропонують лікувати рак содою

2683
25 листопада 2020 о 18:37
У Міносвіти та ІМЗО прокоментували інформацію про вплив харчової соди на здоров'я у підручнику з хімії.

Інформація про вплив харчової соди на здоров'я у підручнику з хімії для 9 класу сприятиме розвитку критичного мислення в учнів і наразі немає підстав для скасування з підручника грифу «рекомендовано Міністерством». Про це заявили в Міносвіти у відповідь на запит Громадського.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в підручнику з хімії М. М. Савчин для 9 класу школярам рекомендують пити розчин соди для профілактики й лікування онкозахворювань, пом'якшення кашлю під час застуди та при інших захворюваннях. Втім, сама інформація для підручника взята із сайту Всеукраїнської асоціації пенсіонерів. Питання щодо доцільності змісту шкільного підручника викликало бурхливу дискусію серед освітніх експертів та інших громадян.

Інформація про соду не є трендом нетрадиційної медицини. Сьогодні харчову соду використовують в офіційній народній медицині, косметології, кулінарії, хімічній, легкій і текстильній промисловості, металургії, сільському господарстві. Вона входить до складу багатьох аптечних препаратів, зокрема ліків проти кашлю, печії, гастриту. Розчин соди виводить з організму отруту й токсини, знімає набряк легенів, допомагає під час великої втрати крові людиною. Дослідження в медицині засвідчують, що сода інколи ефективніша за синтетичні ліки, оскільки вона входить до складу крові й у разі внутрішньовенного введення відновлює її нормальну структуру, — йдеться у відповіді відомства.

Особливого значення, що в одному із підручників хімії рекомендують онкологічні захворювання лікувати содою, не надали і в Інституті модернізації змісту освіти. Так, заступниця директора Олена Дубовик в сюжеті телеканалу Україна зазначила, що нічого страшного в підручнику немає.

Підручник-то з хімії. А це не є хімічна помилка. З точки зору хімії тут все нормально. Це думка експерта, яка теж може бути дискусійною, – додає пані Дубовик.

Не вважає помилкою й надалі радить вживати розчин соди для лікування онкозахворювань авторка підручника Марія Савчин. На обурення спеціалістів не реагує, каже – це все змова лікарів:

Немає там ніякої кричущої помилки. Поруч із хіміотерапією використовують і соду, адже вона пом'якшує її, і через це не треба навіть робити операції. А обурилися ті лікарі, які беруть по 100-120 тисяч доларів за операцію, яку можна уникнути.

Тим часом, в ІМЗО кажуть, що підручник з хімії відкликати та передруковувати не збираються.


Також читайте: Освітній омбудсмен пропонує Кабміну зустрітися з директорами, педагогами та батьками

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00