Новини
2371
25 листопада 2020 о 12:36

Освітній омбудсмен пропонує Кабміну зустрітися з директорами, педагогами та батьками

Що має зробити держава для підтримки освіти під час пандемії: освітній омбудсмен запрошує освітян до обговорення.

Освіта потерпає від чималої кількості проблем, які потрібно терміново вирішувати, щоб забезпечити право маленьких і дорослих українців на безпечну та якісну освіту в нинішніх складних умовах пандемії.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

На моє глибоке переконання, освіта фактично залишилася без державної підтримки, оскільки не отримала жодної копійки з «ковідного фонду», окрім 52 млн грн як компенсацію за скасування пробного ЗНО у червні цього року, – написав освітній омбудсмен.

Він додав, що на всі інші потреби освіти з цього фонду, який був створений саме для подолання негативних наслідків пандемії, освіта не отримала нічого.

За словами пана Сергія ігнорування потреб освіти у фінансуванні – не єдина проблема. Нові умови навчання здобувачів освіти та роботи освітян у всіх ланках освіти створили масу правових та організаційних проблемних ситуацій, які принципово неможливо вирішити в рамках чинної нормативної бази.

Потрібно ухвалювати багато рішень для організації роботи в нових умовах. Саме тому я публічно звернувся до пана прем'єра з пропозицією зустрітися з освітянами, які здатні запропонувати конструктивні механізми розв'язання болючих проблем, – зазначив омбудсмен.

Сергій Горбачов закцентував увагу на тому, що важливо, щоб це була не зрежисована зустріч, де беруть участь лише дбайливо відібрані особи, які будуть говорити високопосадовцям лише приємні речі. У цій зустрічі мають брати участь практики освіти, ті, хто зараз перебувають на передньому краї: насамперед, директори шкіл, освітні управлінці, представники батьків.

В офісі освітнього омбудсмена розробили Google-форму, де кожен може висловитися з двох ключових питань: які проблеми є в організації безпечної та якісної освіти в умовах пандемії? Що має зробити держава для розв'язання цих проблем?

Щоб визначити порядок денний такої можливої зустрічі, пропоную зараз висловитися всім, кому болить стан справ в освіті, спільно запропонувати конкретні дії держави для підтримки освіти, – зазначив Сергій Горбачов.

Google-форма за посиланням тут.

Пропозиції збиратимуть два дні: до 10:00 п'ятниці, 27 листопада.

У п'ятницю відповіді буде узагальнено, оприлюднено та надіслано до Кабміну.


Вас також може зацікавити: Вчитель на дистанційці під час самоізоляції отримуватиме повну зарплату за наявності наказу директора школи, – освітній омбудсмен

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?