Новини
11552
8 лютого 18:38

У Китаї заборонили дітям користуватися мобільними телефонами у школах

Відтепер учні не зможуть приносити до закладу освіти телефон без письмової згоди батьків.

У Китаї учням заборонили користуватися мобільним телефоном у школі. Таке рішення ухвалило Міністерство освіти Китайської Народної Республіки, передає BBC.

Відтепер учні не зможуть приносити до закладу освіти телефон без письмової згоди батьків. На думку влади, це допоможе захистити зір дітей, поліпшити їхню концентрацію та запобігти інтернет-залежності.

Відповідно, школи мають знайти й запропонувати інші шляхи комунікації батьків з дітьми. 

Як повідомляє газета China Daily, батьки школярів бурхливо дискутують щодо того, чи є практичним це рішення. Адже переважна більшість дітей та підлітків у Китаї – близько 74% молодих людей до 18 років – отримують доступ до інтернету через власні смартфони.

Влада стурбована тим, як використання інтернет-мережі впливає на здоров’я молоді країни. У Китаї зростає рівень короткозорості серед дітей, і у 2018 році уряд оголосив про плани регулювання ігрової індустрії, яку частково звинуватили у проблемі.

Франція

У Франції за заборону використовувати мобільні телефони у початкових та середніх школах  проголосували ще у 2018 році. Згідно з законом, усі пристрої, які матимуть вихід в інтернет, заборонено використовувати у закладах освіти, а також під час занять на свіжому повітрі, окрім випадків, пов’язаних з освітньою метою.

Велика Британія

У Великій Британії користуватися мобільними телефонами забороняється лише учням молодшого шкільного віку – через те, що у цей період підвищується ризик набути інтернет-залежність. Так, у Брайтонському мовному коледжі учням від 10 років телефони видають лише двічі на тиждень, а з 11 – чотири рази на тиждень.

Україна

У 2020 році народний депутат Олексій Гончаренко розробив законопроєкт про заборону використання смартфонів на уроках. Згідно з документом, автор пропонує внести зміни до статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту», а саме: заборонити використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до інтернету, усіма учасниками освітнього процесу, за винятком використання таких пристроїв в освітніх цілях та особами з особливими освітніми потребами під час навчальних занять.

Однак Верховна Рада не підтримала законопроєкт – він був знятий з розгляду. 


Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Мобільні телефони в школі: бути чи не бути

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.