Новини
380
2 червня 16:51

У Китаї розробили лампу, яка допоможе батькам слідкувати за дітьми під час дистанційки

Щомісяця продається близько тисячі таких пристроїв.

Китайська компанія ByteDance, власниця платформи TikTok, розробила «розумні» лампи з вбудованими камерами спостереження, які допомагають батькам слідкувати за дітьми під час дистанційного навчання. Щомісяця продається близько тисячі таких пристроїв.

Про це інформує видання The Wall Street Journal.

Лампи Dali вийшли ще у жовтні 2020 року за 120 доларів і одразу стати популярними серед батьків, які постійно працюють та не можуть повноцінно контролювати навчання дитини. Лампи ж оснащені двома камерами: одна знімає спереду, а інша – зверху, що дозволяє бачити роботу дитини.

Крім того, пристрій має своєрідний екран смартфона, завдяки якому можна влаштувати з батьками відеочат. Також є асистент на основі штучного інтелекту – він пояснює незрозумілі слова і допомагає з розв'язанням математичних задач.

Компанія передбачила й удосконалену версію лампи за 170 доларів, яка надсилає батькам повідомлення про те, що їхня дитина сутулиться.

Як повідомляє видання, деякі батьки змушені наймати вихователів, які спостерігають за успіхами у навчанні дитини. Наприклад, 36-річна Ні Ін із Шанхаю придбала базову версію лампи й додатково найняла трьох вчителів для своєї доньки. Педагоги протягом трьох місяців по дві години слідкували за тим, як дитина виконує домашні завдання. Загалом вчителі отримали 350 доларів.

Також компанія ByteDance запевняє, що питання конфіденційності у використанні ламп не порушено: так, відео з пристрою можуть завантажувати лише батьки. Проте, за словами професора університету технологій та дизайну у Сінгапурі Сансана Лім, батьки у Китаї не надто переживають за конфіденційність та вважають, що надмірний контроль над дітьми – це дуже добре.

Фотоматеріали: ByteDance

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Захист дітей від негативного впливу еротичної продукції: Верховній Раді рекомендують ухвалити законопроєкт за основу

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.