Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

22 грудня 2021 о 14:55
3 0

У харківській лікарні відкрили «Школу супергероїв» для дітей з онкологією

З розкладом занять та кількістю вчителів, які працюватимуть у цій школі, поки що визначаються.

У Харкові на базі клінічної дитячої лікарні №16 відкрили школу, де навчатимуться діти, які тривалий час лікуються та не можуть відвідувати заклади освіти з однолітками. Це перша Школа Супергероїв на Сході України, йдеться у сюжеті ТСН.

21 грудня 2021 року у цій школі відбувся перший урок, на якому були присутні 7 школярів. Першим уроком у новому класі для семи маленьких пацієнтів став «Урок мрій», аби вчитися мріяти без меж і ніколи не здаватися. Взагалі планується, що навчатимуться діти тут 5 днів на тиждень. Це будуть групові заняття у класі, індивідуальні уроки у палаті та дистанційна форма навчання для тих, хто перебуває в ізольованих боксах.

За словами кураторки школи Наталії Мосейчук, перший крок до розширення географії на Сході шкіл при лікарнях зроблено:

Сьогодні здійснилася ще одна моя мрія, до якої так довго йшли, тепер маленькі пацієнти Харківщини теж будуть мати доступ до якісної та лагідної освіти під час перебування у лікарняних стінах. Це перемога великої команди! Це восьма школа при лікарнях, яка відкрилась у результаті чотирьох років роботи. Ця школа запущена стараннями місцевої влади, стараннями бізнесу, небайдужих людей. Разом – ми сила. Ми робимо це заради тих очей, які зараз будуть на уроці мрій. Вони наше майбутнє і не важливо, що зараз вони у лікарні. У них багато сил та гарячі серця.

Крім того, Мосейчук наголосила, що з наступного року школи Супергероїв переходять під фінансування державою.

З розкладом занять та кількістю вчителів, які працюватимуть у цій школі, поки що визначаються, повідомляє Суспільне. Відомо, що уроки для дітей проводитимуть педагоги з міської школи №70. Вони й стануть освітніми терапевтами для маленьких пацієнтів школи. Зокрема вчителька Любов Скоморовська вестиме 6 уроків на тиждень. Працювати в лікарні педагогиня погодилась одразу.

Дітям важливо навчатися і хто, як не вчитель, допоможе побачити красу світу, – розповідає освітянка.

Щоб викладати тут вчителі й самі проходили навчання, наголошує Любов Скоморовська:

Велику роботу провели з психологом, щоб дізнатись, як працювати з цими дітками, що говорити, а що ні, як краще на них подивитися, стати чи доторкнутися.

Завідувачка онкогематологічного відділення Людмила Маренич зазначає, що мріяла про відкриття школи у лікарні після свого стажування у Відні, коли вона бачила таку школу та як вона працює:

Я мріяла, щоб в Україні була така ж школа. І тепер діти, які перебувають у нас від трьох до шести, дев'яти місяців, зможуть навчатися, почуватися повноцінними.

Водночас директорка дитячої лікарні №16 Марина Кучеренко підкреслює, що всі діти різні, у них різні захворювання, різний стан здоров’я на момент перебування у класі. Тому навантаження, клас та кількість уроків вчитель визначає разом з лікарем.

Засновниця «Школи Супергероїв» Євгенія Смірнова онлайн з Києва долучилася до відкриття і подякувала ініціаторам за підтримку проєкту мережі «Шкіл Супергероїв»:

Кращого завершення року неможливо було побажати. Основне, що ми продовжуємо робити – це надавати найкращі освітні можливості дітям. Сьогодні відкрився клас у Харкові й, як ви бачите, тут є найкращі можливості для навчання маленьких супергероїв.

Фото: Суспільне, ТСН

Вас може зацікавити: Міносвіти презентувало «Школу супергероїв», яка забезпечуватиме освітою дітей у лікарнях