Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

15 лютого 2022 о 17:48
1 0

У двох українських вишах студентам викладали російською: результати держконтролю за дотриманням мовного закону

Відповідно до норм чинного законодавства з 2020 року навчання студентів має здійснюватися державною, англійською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас #Кремень зафіксував порушення мовного законодавства у двох українських університетах.

Так, за результатами здійснення заходів державного контролю за застосуванням державної мови в освітньому процесі встановлено наявність фактів порушення частини першої статті 21 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Запорізьким державним медичним університетом та Одеським національним медичним університетом.

Зміст зафіксованих порушень полягає в тому, що у 2020 році набір іноземців та осіб без громадянства на навчання у цих двох університетах проводився на акредитовані спеціальності з викладанням навчальних дисциплін російською мовою, а відповідно до норм чинного законодавства з 2020 року навчання студентів має здійснюватися державною, англійською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу, – наголосив Кремінь.

Запорізький державний медичний університет у 2020 році здійснив набір на навчання за спеціальністю 226 Фармація з викладанням навчальних дисциплін російською мовою 67 громадян Болгарії.

Одеський національний медичний університет здійснив набір на навчання з викладанням навчальних дисциплін російською мовою громадян Азербайджану, Білорусі, Ємену, Марокко, Молдови, Нідерландів, Росії, Сирії, Туреччини – всього 78 осіб.

Зазначені університети повідомили, що у 2021 році набір іноземців та осіб без громадянства на навчання з викладанням навчальних дисциплін російською мовою припинено.

Загалом заходи державного за застосуванням державної мови  проводились у шести університетах країни.

Також зазначається, що у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка також здійснювався набір іноземців та осіб без громадянства на навчання з викладанням навчальних дисциплін російською мовою у 2020 та 2021 роках, але виключно за предметною спеціалізацією 035, 034 Філологія. Російська мова і література.

Вас також може зацікавити такий матеріал: У Харкові в одному із закладів дошкільнят навчають за російськими підручниками та зошитами