У Барселоні «Червону Шапочку» визнали сексистською книгою

Відому казку про «Червону Шапочку» іспанські літературознавці визнали такою, що пропагує стереотипні погляди на перевагу однієї статі над іншою.

В одній зі шкільних бібліотек Барселони нещодавно провели перевірку, після якої 30% книжок визнали сексистськими, тобто такими, які містять набір стереотипних переконань та поглядів на те, що одна стать перевершує іншу за деякими параметрами. У підсумку було вилучено 200 видань, де, на думку експертів, є наявними сексистські висловлювання та пропаганда гендерних стереотипів. У цій перелік потрапила казка «Червона Шапочка» та популярна у католиків історія про святого Георга.

Як було заявлено, «неправильні» книжки замінять на менш сексистські. Після цього інші школи Барселони планують також вилучити твори, які пропагують гендерну нерівність. Очистити свої бібліотеки від дитячих книжок, які містять стереотипи й сексизм, мають намір і у кількох іспанських школах. 

У батьківському комітеті однієї зі шкіл, де планують переглянути свій бібліотечний фонд, зазначають, чому це необхідно. Кажуть: традиційна література ілюструє багато гендерних стереотипів, і потрібно замінити книжки на такі, які кардинально міняють ці усталені погляди.

У п'ять років у дітей вже сформоване уявлення про гендерні ролі. Вони розуміють, що значить бути хлопчиком і дівчинкою. Тому дуже важливо працювати над поняттям гендеру з пелюшок, – зазначила голова батьківського комітету Естель Клюзелла.

 Довідково 

Сексизм – упереджене або вороже ставлення до людей певної статі. Набір стереотипних поглядів та переконань про те, що одна стать перевершує іншу за низкою будь-яких параметрів.

Ґендерна нерівність це ідея та ситуація, коли жінки та чоловіки не є рівними за правами, можливостями та уявленнями про них.

Дискримінація (відмінне ставлення чи поведінка, упередженість, утиск, насильство) людей через їхню стать чи ґендер називається сексизмом і є інструментом створення та підтримання ґендерної нерівності.

Боротися з ґендерною нерівністю першим почав феміністичний рух. Наразі на неї спрямовуються значні міжнародні зусилля та ґендерні політики окремих держав. Метою їхніх зусиль є досягнення ґендерної рівності (Вікіпедія).

Посилання на «24 часа»: https://24tv.ua

485
03.05.2019 13:30:00

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.