Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

17 жовтня 2019 о 17:05
0 0

У 2020 році фінансування університетів розподілять за результатами їх діяльності – МОН

Як відбуватиметься розподіл коштів для університетів, які критерії враховуватимуться, чи збільшать зарплату викладачам? Відповідає Єгор Стадний.

Заступник міністерки освіти науки України Єгор Стадний під час інтерв’ю журналістам LB.ua розповів про новий алгоритм фінансування університетів, нові підходи до виборів ректора, звільнення викладачів тощо.

Фінансування 

У наступному році кожен університет отримає чималу суму коштів, частина з яких буде розподілена за результатами діяльності університетів.

Якщо ЗВО входитимуть до міжнародних рейтингів, вони отримуватимуть більше фінансування. Ще один показник – наукова діяльність. За словами Єгора Стадного, він ще оцінює критерії, за якими оцінюватиметься цей показник.

Також ми розглядаємо як варіант критерій обсягу позабюджетних коштів, отриманих за наукові замовлення. 

Що це означає? Якщо університет отримує від бізнесу чи міжнародних донорів замовлення на проведення досліджень, це означає, що йому довіряють. І ми можемо вкладати в нього кошти. Умовно туди, де є гривня ззовні, дамо гривню бюджетну, – зазначив заступник міністерки.

Одним із найвагоміших показників є контингент студентів. Кількість студентів впливає на кількість ставок, а по ставках і надають фінансування. Однак наступного року ситуація зміниться: цей показник все менше впливатиме на розмір фінансування.

Додатково в нас ще буде такий критерій, як масштаб університету. Я знаю, що в іншій ситуації ми би його не обрали. Однак, в теперішній ситуації – це інструмент для об’єднання університетів. Чим більший заклад вищої освіти, тим більше в нього буде грошей. 

Ми будемо застосовувати певну градацію – наприклад, «університети до трьох тисяч студентів», «від трьох до шести тисяч» і тд. Цілком можливо, що буде багато ситуацій, коли при об’єднанні два заклади матимуть більше фінансування, ніж сума того, що кожен окремо. Тобто, це позитивний стимул об’єднуватись, – розповів Єгор Стадний.

Зарплата 

Зарплата викладачів буде нараховуватись шляхом диференціації – комусь значне підвищення, а комусь – помірковане.

Будуть нові договори з викладачами, де буде чітко окреслено, за що ми їм платимо. По-чесному, це має бути так: викладачі, які не розвивають свою професійну майстерність, мають або бути звільнені, або отримувати суттєво нижчу зарплату. Тобто одним інструментом ми гроші скеровуємо до кращих закладів, а іншим інструментом створюємо умови, щоб всередині цих закладів скерувати гроші до кращих викладачів.

Вибори ректора 

Єгор Стадний вважає, що для обрання нового ректора необхідно зняти окремі штучні вимоги до цієї посади. Наразі, щоб стати ректором, у кандидата має бути вчене звання, науковий ступінь, 10 років наукового стажу і т. д. 

Тому ми будемо знімати ці бар’єри, щоб заохотити людей. Розраховуємо на підтягування середньої ланки в університетах, а також у виняткових ситуаціях на людей не зі сфери вищої освіти. Хочемо запустити спеціальні навчальні програми, щоб дати сучасні управлінські навички більшому колу університетських керівників середньої ланки. Наступного року закінчуються контракти у ректорів 42-х університетів, це будуть наші першопроходці, – підсумував заступник міністерки. 


Читайте також: МОН проведе аудит закладів профтехосвіти.

#вища_освіта #ЗВО #зарплати #викладачі #фінансування #Єгор_Стадний #МОН 

Джерело: LB.ua