Вже несила було терпіти. Вчитель української мови та літератури Олександр Черкас започаткував унікальний проєкт для боротьби з булінгом - #НеЦькуй. Головна мета – подолати булінг у школярському та учительському товариствах.
«Всеосвіта» поговорила з талановитим вчителем, аби дізнатися, що підштовхнуло до започаткування проєкту та на якому етапі його реалізація?
Олександр Черкас – вчитель української мови та літератури столичної сш № 242. Кілька років тому він потрапив у десятку кращих вчителів за версією премії Global Teachers Prize Ukraine.
Інтерактивні заняття, подорожі з учнями і навіть слухання української музики під час уроків – до роботи з дітьми Олександр підходить креативно та сучасно. Розповідає - тема цькування переслідує його майже все життя. Тому тримати все це в собі було вже несила.
Булінг — це агресивна поведінка дітей одне до одного, яка має на меті, принизити, залякати і часто супроводжується фізичним насиллям.
"Ідея започаткувати антибулінговий проєкт #НеЦькуй виникла спонтанно, хоча до його створення я несвідомо готувався всю свою педагогічну кар'єру, а то й більше – все своє життя. Якось зустрівся зі своїми подругами, так би мовити, за чашкою кави. Одна з них науковиця, яка співпрацює з творчими проєктами МАН, інша – комунікаційниця, яка свого часу працювала з реформою ДІ. Так вийшло, що розмова зайшла за проблему цькування серед школярів та школярок. Згадали багато локальних ініціатив, які я та дівчата робили у цьому напрямку. Слово за словом і вирішили, що наших знань і умінь вистачить для чогось масштабнішого про цькування та протидію цьому токсичному явищу. Так і виник проєкт #НеЦькуй, - розповів Олександр журналістам "Всеосвіти".
Вчитель говорить - боротьба з булінгом для нього "справа честі", бо сам свого часу відчув, як це бути жертвою.
Мене свого часу теж цькували в школі. Скажу більше, такі ситуації були і в університеті, і на роботі. За 7 років свого учителювання у 5 столичних закладах освіти я бачив достатньо, щоб мене це все за...цькувало. І от нещодавно я відчув, що вже не можу носити це в собі, - зізнається викладач.
Тепер на ютюб-каналі проєкту він буде говорити про власний досвід, досвід колег, учнів й учениць та всіх, хто не боїться поділитися власними історіями.
Я планую приділяти багато уваги практичним порадам та реальним антибулінговим кейсам. Моя мета – допомогти, а не "філософувати на тему". Адже протидія булінгу та його "старшому колезі" мобінгу зараз як ніколи актуальна. Я радий, що з'явилися і працюють законодавчі рішення у боротьбі зі цькуванням. Але вважаю, що варто впливати на саме бачення і сприйняння цієї проблеми у соціумі. Дітьми зокрема, - переконаний вчитель.
Ще одна проблема булінгу те, що булерів чомусь часто вважають "крутими хлопцями та дівчатами", додає Олександр. Але це не так. Бо немає нічого крутого у приниженні інших. Та й наслідки у цього далеко не найкращі. Тому варто донести це як дітям, так і дорослим.
Розраховую, що це зацікавить як самих дітей, так і батьків та учительство. Тому формат планую легкий та інтерактивний. Усіх запрошую долучатися, підписуватися на канал, - підсумував вчитель.
Власне, днями вже стартував перший випуск інформаційно- соціального проєкту Олександа, який викликав у освітян чимало позитивних відгуків.
Якщо ж ви знаєте про випадки цькування у школах, а бо ж самі є жертвою булінгу, пишіть Олександру на поштову скриньку. Він розглядатиме окремо кожен випадок, в якому простежуватиметься відверте знущання над дітьми, і шукатиме способи, як цьому зарадити.
За 7 років роботи у 5-ти столичних школах, я, на жаль, не бачив жодного класного колективу, де б не було цього ганебного явища. Насправді, цькування може ховатися за милою посмішкою чи милим прізвиськом, або взагалі – за ігноруванням. Ми вже так звикли до цькування, що навіть не сприймаємо його як насилля. Більше того, коли дитина приходить додому, їй там говорять – ти сама винна. Бо ти жирна, худа, висока. Батьки таким чином начебто легалізуюють цькування. Я та мої колеги, експерти та експертки з протидії цькування, спробуємо допомогти вам, надаючи консультації у наступних відео. Пишіть анонімно на електронну пошту аби залишайте відгуки у коментарях, - говорить Олександр у своєму першому відео.
netskui.info@gmail.com - це адреса пошти, на яку можна надсилати випадки цькування у школах.
Вас також може зацікавити: Булінг в школі: як розпізнати та як діяти
Користувач:
Інна МорозВикористання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.
Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.
Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!