Цькування за...цькувало: викладач, який пережив булінг, започаткував власний соціальний проєкт

5408
17 червня 2020 о 14:36
Після власного пережитого досвіду цькування, вчитель української мови та літератури створив соціальний проєкт для боротьби із булінгом.

Вже несила було терпіти. Вчитель української мови та літератури Олександр Черкас започаткував унікальний проєкт для боротьби з булінгом - #НеЦькуй. Головна мета – подолати булінг у школярському та учительському товариствах.

«Всеосвіта» поговорила з талановитим вчителем, аби дізнатися, що підштовхнуло до започаткування проєкту та на якому етапі його реалізація?


Олександр Черкас – вчитель української мови та літератури столичної сш № 242. Кілька років тому він потрапив у десятку кращих вчителів за версією премії Global Teachers Prize Ukraine.

Інтерактивні заняття, подорожі з учнями і навіть слухання української музики під час уроків – до роботи з дітьми Олександр підходить креативно та сучасно. Розповідає - тема цькування переслідує його майже все життя. Тому тримати все це в собі було вже несила.

Булінг — це агресивна поведінка дітей одне до одного, яка має на меті, принизити, залякати і часто супроводжується фізичним насиллям.

"Ідея започаткувати антибулінговий проєкт #НеЦькуй виникла спонтанно, хоча до його створення я несвідомо готувався всю свою педагогічну кар'єру, а то й більше – все своє життя. Якось зустрівся зі своїми подругами, так би мовити, за чашкою кави. Одна з них науковиця, яка співпрацює з творчими проєктами МАН, інша – комунікаційниця, яка свого часу працювала з реформою ДІ. Так вийшло, що розмова зайшла за проблему цькування серед школярів та школярок. Згадали багато локальних ініціатив, які я та дівчата робили у цьому напрямку. Слово за словом і вирішили, що наших знань і умінь вистачить для чогось масштабнішого про цькування та протидію цьому токсичному явищу. Так і виник проєкт #НеЦькуй, - розповів Олександр журналістам "Всеосвіти".

Вчитель говорить - боротьба з булінгом для нього "справа честі", бо сам свого часу відчув, як це бути жертвою.

Мене свого часу теж цькували в школі. Скажу більше, такі ситуації були і в університеті, і на роботі. За 7 років свого учителювання у 5 столичних закладах освіти я бачив достатньо, щоб мене це все за...цькувало.  І от нещодавно я відчув, що вже не можу носити це в собі, - зізнається викладач.

Тепер на ютюб-каналі проєкту він буде говорити про власний досвід, досвід колег, учнів й учениць та всіх, хто не боїться поділитися власними історіями.

Я планую приділяти багато уваги практичним порадам та реальним антибулінговим кейсам. Моя мета – допомогти, а не "філософувати на тему". Адже протидія булінгу та його "старшому колезі" мобінгу зараз як ніколи актуальна. Я радий, що з'явилися і працюють законодавчі рішення у боротьбі зі цькуванням. Але вважаю, що варто впливати на саме бачення і сприйняння цієї проблеми у соціумі. Дітьми зокрема, - переконаний вчитель.

Ще одна проблема булінгу те, що булерів чомусь часто вважають "крутими хлопцями та дівчатами", додає Олександр. Але це не так. Бо немає нічого крутого у приниженні інших. Та й наслідки у цього далеко не найкращі. Тому варто донести це як дітям, так і дорослим.

 Розраховую, що це зацікавить як самих дітей, так і батьків та учительство. Тому формат планую легкий та інтерактивний. Усіх запрошую долучатися, підписуватися на канал, - підсумував вчитель.

Власне, днями вже стартував перший випуск інформаційно- соціального проєкту Олександа, який викликав у освітян чимало позитивних відгуків.

Якщо ж ви знаєте про випадки цькування у школах, а бо ж самі є жертвою булінгу, пишіть Олександру на поштову скриньку. Він розглядатиме окремо кожен випадок, в якому простежуватиметься відверте знущання над дітьми, і шукатиме способи, як цьому зарадити.

За 7 років роботи у 5-ти столичних школах, я, на жаль, не бачив жодного класного колективу, де б не було цього ганебного явища.  Насправді, цькування може ховатися за милою посмішкою чи милим прізвиськом, або взагалі – за ігноруванням. Ми вже так звикли до цькування, що навіть не сприймаємо його як насилля. Більше того, коли дитина приходить додому, їй там говорять – ти сама винна. Бо ти жирна, худа, висока. Батьки таким чином начебто легалізуюють цькування. Я та мої колеги, експерти та експертки з протидії цькування, спробуємо допомогти вам, надаючи консультації у наступних відео. Пишіть анонімно на електронну пошту аби залишайте відгуки у коментарях, - говорить Олександр у своєму першому відео.

netskui.info@gmail.com - це адреса пошти, на яку можна надсилати випадки цькування у школах.

 Вас також може зацікавити: Булінг в школі: як розпізнати та як діяти

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00