Три настільні гри для всієї родини: проведіть карантин весело та з користю

Веселе дозвілля з користю під час карантину.

Зіграти в настільні ігри – відмінний спосіб невимушено поспілкуватися і весело провести час разом в умовах карантинної самоізоляції. Пропонуємо три гри, які будуть однаково цікавими як школярам, так і дорослим.

Гра «Activity»

Ця гра за принципом нагадує всесвітньовідому команду настолку Alias. Отже, пояснюючи слова, потрібно називати синоніми, антоніми та інші способи опису. Головне  – не використовувати однокореневі слова. 

Однак на відміну від Alias, гра не обмежується поясненням понять з картки за допомогою лише слів, а передбачає окрім цього ще жести чи малювання. Це залежить від того, на яке зображення з комірок ігрового поля припаде хід.

Для гри знадобляться:

  • ігрове поле-блукалка (можна виготовити власноруч);
  • колода карт зі словами і позначками;
  • фішки відповідно до кількості команд;
  • пісочний годинник.

Принцип гри: Учасники мають об'єднатися у команди з однаковою кількістю гравців (не менше двох), розподілити фішки та узгодити послідовність участі у грі.

У випадку першого ходу гравець сам обирає спосіб пояснення, починаючи з другого ходу і далі, пояснення відбувається відповідно до позначки на ігровому полі, на якій стоїть його фішка. Правила такі.

За сигналом ведучий перевертає пісочний годинник, і упродовж однієї хвилини гравець має пояснити учасникам своєї команди якнайбільше слів з карток відповідним способом (жест, малюнок, мовне пояснення).

Гравець бере верхні карти з колоди, але пояснює саме ті слова, що позначені напроти відповідної позначки. Карти виглядають так:

По завершенню 1 хвилини команда робить стільки кроків уперед на ігровому колі, скільки було відгадано слів. 

Якщо час сплинув, то та команда, гравці якої першими відгадали останнє слово, також роблять крок уперед.

Команди вгадують слова по черзі. Однак, якщо додати на ігровому полі, наприклад, комірки чорного кольору, то упродовж 1 хвилини учасники усіх команд будуть разом відгадувати слова та переміщувати свої фішки уперед відповідно до кількості названих слів.

З кожним новим ходом слова пояснює інший гравець команди. Головна мета гри – дістатися фінішу швидше за суперників. 

Гра «Еківоки»

Гра подібна до Activity, однак тут ще більше способів пояснення слів. Їх 6, окрім слів, жестів і малюнків, у грі такі типи завдань:

навпаки (гравець читає вголос слово з картки, але справа наліво, а команда має правильно його назвати, робити записи заборонено, читати можна не більше 3 разів поспіль);

так/ні (щоб відгадати слово команда ставить питання, на які гравець може відповісти лише «так» чи «ні». На виконання такого завдання можна збільшити час до 2 хвилин).

бліц (згадати пісню, в якій зустрічається відповідне слово, однак потрібно проспівати пару рядків, але не називати саме слово, що загадане).

Для гри знадобляться:

  • ігрове поле-блукалка (можна виготовити власноруч);
  • кубик;
  • колода карт зі словами;
  • фішки відповідно до кількості команд;
  • пісочний годинник.

Принцип гри: Подібний до Activity – гравці поєднуються у команди порівну, розподіляють фішки і узгоджують послідовність участі у змаганні. Правила такі.

Гравець з певної команди кидає кубик. Число, яке випало на грані кубика показує, яке слово на карті потрібно пояснити учасникам своєї команди і яким саме способом упродовж 1 хвилини.

Якщо команда вгадує слово, то вона переставляє свою фішку уперед на ігровому полі на відповідну кількість клітинок.

Приклад карти:

Створити власний набір тематичних карток можна, скориставшись спеціальним генератором.

Гра «Імпровізована казка»

Усі люблять слухати історії та казки. А чи доводилось вам імпровізувати та вигадувати власну казку? Це надзвичайно цікаво!

Для гри знадобляться:

30-50 карток невеликого розміру з цупкого паперу (можна використати звичайні гральні карти);

яскраві малюнки загальновідомих понять (можна знайти в інтернеті та роздрукувати на принтері або вирізати зі старих дитячих журналів).

Попередньо підготуйте картки для гри – до кожної картки приклейте зображення (усі ілюстрації мають бути прості та добре знайомі дітям), а «рубашки» карт залиште однаковими для всієї колоди.

Принцип гри:  Усі гравці сідають колом, а в центрі кладуть карти «рубашками» догори, щоб не було видно зображень.

Перший гравець бере карту, демонструє її всім учасникам та починає вигадувати зачин історії. При цьому обов'язково в розповіді має фігурувати слово, яке зображено на картці. Наприклад, якщо випало зображення кішки, то можна почати історію так: «У великому місті жила-була чорна пухнаста кішка...».

Другий учасник витягує навмання наступну карту (наприклад, із зображенням будинку) та продовжує «Одного дня, повертаючись додому, вона почула дим, а потім побачила, як полум'я охопило увесь будинок, де жила її родина... ».

Гравці по черзі по колу витягують карти і продовжують історію так, щоб зберігався логічний ланцюжок подій, щоразу трохи змінюючи сюжет, відповідно до своєї уяви. Гра триває доки в колоді залишаються карти. Разом з останніми картами має бути вигаданий логічний фініш історії.  

Читайте також:

Пакля-Рвакля: настільні ігри для вивчення української мови

Настільні ігри для вивчення англійської мови

4 цікаві настільні математичні гри

Три карткові гри на уроках мовлення (українська та іноземні мови)

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Акція «Методичне літо»
Призовий фонд 50 000 грн!
Взяти участь

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
0
міс.
2
7
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!