Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Мандалотерапія як універсальний засіб гармонізації емоційного стану учасників освітнього процесу
»
Взяти участь Всі події
Новини
58
13 жовтня 2019 о 16:21
pdf Роздрукувати

Три математичні дії в реальному житті

Як часто ви чуєте фразу «Мені математика в житті не знадобиться»? Пропонуємо вам 3 способи об’єднати математику та реальне життя.
  • Аудит води в школі (і у себе вдома)

Запропонуйте дітям цікавий проєкт – провести аудит використаної води. Нехай вони виміряють, скільки води витрачає школа. Скільки води витрачає кухня, а скільки прибиральниці. Для цього додатково можна провести інтерв’ю із працівниками школи. Також можна провести онлайн-дослідження, який екологічний слід залишає ваша школа, використовуючи таку кількість води.

Після проведення всіх підрахунків можна запропонувати ще один проєкт – скорочення використання ресурсів. Можна, наприклад, збирати дощову воду, щоб нею поливати квіти. Пензлі від фарби можна мити у загальному відрі, а не використовувати проточну воду.

Також ви можете задати дітям подібний проєкт додому – нехай вони зроблять аудит води у своїй квартирі чи будинку.

За допомогою таких проєктів діти не тільки тренуються проводити математичні обчислення, але й вчаться економити ресурси та більш відповідально ставитися до природи.

  • Математика на інших уроках

Математика може не обмежуватися 45 хвилинами на уроці. Її можна інтегрувати й в інші предмети. Так ми не тільки розширяємо міжпредметні зв’язки, а й показуємо учням, що сфера застосування цього предмета не обмежена.

Який зріст героя твору, якщо він написаний в аршинах? А якої довжини паличка Гаррі Поттера, якщо там дюйми? А скільки років було старусі у творі Достоєвського? На літературі можна знайти ще й не такі задачки – тільки встигай розв’язувати.

На фізкультурі також можна проводити обчислення. Наприклад, Скільки кругів треба пробігти по спортивному майданчику, щоб підготуватися до марафону? Або скільки треба кеглів, щоб провести одночасну естафету для всієї школи?

На кожному предметі можна придумати невеличкі задачки, які будуть стимулювати мислення дітей та покажуть, що математика оточує нас повсюди.

Неймовірна кількість прикладів використання математики можна знайти на уроках трудового навчання – схеми деталей, шаблони для випилювання чи шиття, рецепти тощо. Можна взяти, наприклад, рецепт та змінювати кількість інгредієнтів в залежності від кількості людей в класі.

  • Закупівлі

Здійснення закупівель – це та математична дія, з якою ми стикаємося ледь не кожного дня. Запропонуйте учням зібрати продуктовий кошик на задану суму. Сплануйте список закупівель на тиждень чи місяць, розраховуючи час використання всіх продуктів в сім’ї.

Для цього ви також можете використати гру «Продукти харчування», яку розробила «Всеосвіта». Ви можете підібрати завдання відповідно до віку учнів та урізноманітнити ваш урок.

Безкоштовно завантажити розробку ви можете за посиланням: https://vseosvita.ua/news/produkti-harcuvanna-piznavalna-gra-dla-ditej-3547.html

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.