Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Таблиця для оцінки розвитку «Червоні прапорці» і раннє виявлення ознак аутизму
»
Взяти участь Всі події
Новини
793
27 листопада 2022 о 13:20
pdf Роздрукувати

Темрява на дорогах: як убезпечити себе та дітей

Пішоходам варто заздалегідь подбати про власну безпеку на дорогах, особливу увагу приділивши навчанню дітей правилам безпечного переходу вулиць у темний час доби.

Через російський ракетний терор українські міста і селища поринають у суцільну темряву через пошкодження енергетичної інфраструктури рашистами.

Кількість аварій із пішоходами на дорогах збільшилася на чверть. Після першого шквального удару росією по енергосистемі в українських містах загинув 51 пішохід. Із них 38 — у темний час доби, повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Факторами, які збільшують ризик ДТП, є темний одяг пішоходів, через яких їх можуть не помітити водії, та звичка переходити дорогу в заборонених місцях.

Як убезпечити себе та який одяг краще носити?

У темний час доби без належного освітлення пішохода в чорному й темно-синьому одязі водій зможе побачити на відстані приблизно 18 метрів, зазначають експерти проєкту «За безпечні дороги» Центру демократії та верховенства права.

Гальмівний шлях авто за швидкості 60 км/год становить 23 м, а за швидкості 80 км/год — 36 м. І це за умови сухої погоди. Якщо додати дощ чи туман, то відстань, яку авто проїде до зупинки, буде ще більшою, — підкреслюють у центрі.

Тому обов'язково радять громадянам носити світлий одяг і взуття, аби водії змогли якомога раніше побачити пішохода. Якщо такого одягу в гардеробі немає, можна придбати світловідбивачі: жилети, браслети на руку, стрічки або наліпки.

Носити світловідбивачі потрібно з обох боків на рівні зору водія. Краще розміщувати їх на рухливих частинах тіла: наприклад, передпліччях, зап’ястках, щиколотках і гомілках, — зазначають експерти.

Дітям ці елементи краще розміщувати на рівні голови, оскільки через свій зріст вони менш помітні.

Придбати світловідбивачі можна в інтернет-магазинах, супермаркетах чи веломагазинах.

Рекомендації для пішоходів від експертів:

  • ретельно дотримуватися правил дорожнього руху. Перед виходом на проїжджу частину необхідно пересвідчитись, що це буде безпечно як для вас, так і для інших учасників руху. Не виходити раптово і не вибігати на проїжджу частину;

  • зробити себе більш помітним, перебуваючи на проїжджій частині. Можна запалити ліхтарик на телефоні та скерувати його в бік автомобіля, щоб привернути увагу;

  • тварин краще тримати на короткому повідку. Потрібно також подбати про нашийники з підсвіткою для своїх улюбленців;

  • обов’язково переходити дорогу лише у визначених місцях.

Через вимкнення світлофорів під час аварійних відключень електоенергії аварій на перехрестях побільшало навіть удень, а вночі — поготів. Звісно, що на кожне перехрестя регулювальників поставити неможливо. Тому пішоходам варто бути дуже уважними і переходити дорогу, лише впевнившись у власній безпеці.

Нагадаємо, спеціалісти Державної служби якості освіти України (ДСЯО) дали кілька рекомендацій, як ефективно налагодити процес навчання.

Остання битва путіна — це зима. кремль сподівається зламати українців. Без світла, тепла, зв’язку — це має змусити нас домовлятись на його умовах. У цій битві беруть участь уже не тільки ЗСУ. Разом із військовими воюють усі: цивільні, жінки, діти, пенсіонери — абсолютно всі, хто живе в країні. Ця битва визначить результат війни. Тому головне завдання цивільного населення — вижити. Тримаючи тил, ми підтримуємо захисників на фронті, адже воюють вони за нашу безпеку та можливість жити у вільній країні.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.