Свідоцтва і додатки без печатки школи є дійсними і приймаються до вступу – МОН

Сьогодні, 5 липня, Міністерство освіти і науки видало роз’яснення щодо технічних описів документів про освіту.

За численними зверненнями вступників та їхніх батьків, МОН видало роз’яснення щодо технічних описів документів про освіту. Так, заявників хвилює питання про те, що свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти та додатки до них видаються без печатки школи. Проте в інших закладах освіти ці документи видаються з печаткою.

Відповідні технічні описи документів про освіту затверджені наказом МОН від 04.02.2014 №97. У зв’язку із змінами у 2018 році, описи не містять вимог щодо наявності печатки закладу освіти на документі про освіту, що виготовляється на основі фотокомп’ютерних технологій (свідоцтво), так і поліграфічним способом (додаток до свідоцтва). Відповідно, зображення печатки відсутні і на зразках документів про повну загальну середню освіту, затверджених наказом МОН від 16 жовтня 2018 року №1109.

Отже, школи не зобов’язані проставляти печатки на документах про освіту. Свідоцтва і додатки до них є дійсними і приймаються для вступу в університет.

У МОН зазначають, що потреби в цьому немає через те, що інформацію про отримання таких документів можна перевірити у Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Перевірити достовірність документів можна за цим посиланням: https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/

Ще один важливий пункт – відповідно до Господарського кодексу України використання суб’єктом господарювання печатки є не обов’язковим.


Нагадаємо, МОН виокремило 4 категорії вступників, які можуть розраховувати на бонуси під час подання заяв до вишів.

Джерело фото: МОН

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.