Додаткові бали для вступників: хто і скільки отримає?

МОН виокремило 4 категорії вступників, які можуть розраховувати на бонуси під час подання заяв до вишів.

Цьогоріч 4 категорії вступників можуть отримати додаткові бали до свого конкурсного бала, але для їх нарахування є певні умови, які обов’язково треба взяти до уваги під час подання заяв до вишів. Відповідне роз’яснення надав Директорат вищої освіти та освіти дорослих МОН у зв’язку з початком активної фази вступної кампанії.

 По 200 балів з двох предметів на вибір можуть зарахувати: 

 ♦  членам збірних України, які брали участь у міжнародних олімпіадах відповідно до наказів МОН;

 ♦  учасникам збірних України, що брали участь у Паралімпійських, Дефлімпійських чи Олімпійських іграх.

 Додатково 10 балів до конкурсного бала можуть отримати: 

 ♦  призери IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів у рік вступу;

 ♦  переможці III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН у рік вступу.

Увага: ці дві категорії вступників обов’язково мають бути ідентифіковані в ЄДЕБО, повідомлення про це має з’явитися в їхньому електронному кабінеті.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Якщо вступник має право на нарахування зазначених балів, але база не ідентифікує його статус, то він має звернутися:

1) на гарячу лінію МОН: (044) 287-89-29, або

2) на скриньку: vstup2019@mon.gov.ua 

Це обов’язково необхідно зробити до подання першої заяви, оскільки після цього відповідні дані змінити буде неможливо й вступник втратить можливість отримати додаткові бали.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Від 1 до 20 балів мають право отримати: 

 ♦  учасники Всеукраїнської олімпіади ЗВО для профорієнтації вступників у тому закладі, де проходили олімпіаду, з одного відповідного предмета. Бали нараховує приймальна комісія вишу.

Усі перелічені вище категорії вступників подають заяви в електронному вигляді.

 Додаткові 10 балів нараховуються (у разі вступу на спеціальності «Середня освіта (Фізична культура)» та «Фізична культура і спорт»)

 ♦  призерам чи переможцям чемпіонатів Європи та Світу, всесвітньої Гімназіади, переможцям чемпіонатів України з олімпійських видів спорту.

Ця категорія подає заяви у паперовому вигляді.

Для цього вступник до паперової заяви повинен додати документ, що підтверджує його статус призера або переможця. Це – диплом (грамота, сертифікат тощо), виданий організаторами змагань, де вказані прізвище та ім’я особи, назва, дата та місце змагань, зайняте місце та результати.

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua/ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.