Сучасне значення бібліотек

Цього року було успішно реконструйовано дитячу бібліотеку в Києві!

Електронні підручники, планшети, телефони, комп’ютери… Інновації дають нам все більше можливостей пошуку та засвоєння інформації. Однак, не можна заперечити, що паперові книги все одно завжди в моді! Як би люди не прагнули до нового, все ж, у кожного є приємні асоціації із шелестом сторінок, можливістю погортати та вдихнути запах улюбленої книги. Шкода лише, що в Україні сучасна домашня бібліотека вже стала своєрідною розкішшю, оскільки за останні роки книги досить подорожчали. Паралельно з цим, виріс й інтерес українців до громадських бібліотек, що скоріш за все є наслідком таких змін на «ринку книги».

Таке оживлення має стати стимулом до зміни та оновлення інституту бібліотек в Україні. Щоб підтримувати інтерес дорослих та маленьких українців до бібліотек, має відбуватися фінансування в створення бібліотечних центрів, які мають бути не лише місцем, де можна позичити книгу, а й своєрідним інтелектуальним простором, де буде приємно проводити час.

За кордоном увага до бібліотек досить висока. І не лише до їхнього наповнення, а й до зовнішнього вигляду. В світі навіть проводиться конкурс Library Interior Design Awards на найкрасивішу бібліотеку! У 2016 році в такому конкурсі перемогла польська бібліотека «Станція Культура». А Ви б хотіли відвідувати таку бібліотеку?

Бібліотека в Польщі. На дизайн та оновлення асортименту вона тримала від держави 170 тис. євро.

Крім цього, в польських бібліотеках навіть проводять заняття йоги та курси комп’ютерної грамотності для людей похилого віку. Ну, і звісно ж, бібліотеки забезпечені вільним вай-фаєм. Всі ці заходи проводилися з метою перетворити бібліотеку із закинутого місця в популярне та публічне.

А Ось як цього року змінилась Центральна дитяча бібліотека імені Тараса Шевченка в Києві!

В рамках реконструкції не лише оновили інтер’єр, а й придбали нове обладнання для функціональної мультимедійної зали, впровадили автоматизовану книговидачу й облік та адаптували нові приміщення для людей з інвалідністю. Оновлення бібліотеки тривало впродовж 3 років та коштували місту 5 млн грн.

Попри те, що така реконструкція є швидше винятком, ніж закономірністю, вона є чудовим прикладом оновлення бібліотечного простору в Україні.

Фотоматеріали взяті із сайту The Village та Польське Радіо.

Інформація взята із сайту The Village: http://www.the-village.com.ua/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.