Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Атестація педагогічних працівників у 2022/2023 н.р.: що потрібно врахувати в сучасних умовах?
»
Взяти участь Всі події

Студенти можуть повернути гроші за навчання

Не секрет, що студенти, особливо під час війни, намагаються працевлаштуватися, аби мати змогу оплачувати навчання та мати власні кошти. Згідно з законом, студенти контрактної форми можуть повернути частину виплат за навчання у вигляді податкової знижки.

Студенти університетів і коледжів України, які вчаться на контракті, можуть повертати частину виплат за навчання у вигляді податкової знижки, згідно зі статтею 166 п. 3.3. Податкового кодексу України.

Оформити відшкодування за навчання може офіційно працевлаштована людина, яка платить із зарплати загальнодержавний податок на доходи. Тобто це студент/один із його батьків/чоловік або дружина/опікун, який оплачує навчальні послуги.

Розмір податкової знижки складає 18% вартості навчання, а також не може перевищувати розмір сплаченого податку з доходів фізичних осіб. У 2022 році можна отримати відшкодування за 2021 навчальний рік. Для цього необхідно до 31 грудня поточного року подати пакет таких документів:

 • ‌копія паспорта;

 • копія ІПН;

 • ‌декларація про майновий стан і доходи;

 • ‌довідка про доходи з місця роботи;

 • ‌копія договору з закладом освіти;

 • ‌копія квитанції про оплату;

 • ‌заява із зазначенням реквізитів для повернення коштів;

 • документ, що підтверджує ступінь споріднення (у випадку, коли оплату за навчання здійснює не студент).

Ці документи треба подати до податкової служби особисто або дистанційно. За віддаленої подачі документів треба мати електронний підпис, увійти в електронний кабінет платника, подати декларацію та копії документів.

Кошти повертаються протягом 60 днів після подання декларації на вказану в заяві банківську картку. Вона може бути будь-якого банку, але необхідно додати IBAN, МФО та назву фінансової установи.

Проте податкову знижку на навчання не можуть отримати:

 • ФОПи;

 • іноземці;

 • студенти, які хочуть відшкодувати кошти за освіту за кордоном.

Нагадаємо, виїзд студентів на навчання за кордон перетворився в рулетку: 50 на 50, або виїдуть і вчитимуться, або, в кращому випадку, втратять кілька місяців навчання чи рік. Адже в європейських вишах не існує такого поняття, як дистанційний формат навчання. Проте міністр освіти і науки Сергій Шкарлет хоче, аби керівники закордонних вузів перевели українських студентів, які навчаються за кордоном, на дистанційку.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.