Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Cтворення лепбуку: етапи, способи, інструменти
»
Взяти участь Всі події

МОН перетворило студентів на заручників

Виїзд студентів на навчання за кордон перетворився в рулетку: 50 на 50, або виїдуть і вчитимуться, або, в кращому випадку, втратять кілька місяців навчання чи рік. У гіршому — будуть відраховані з іноземних вищих навчальних закладів.

Міністерство освіти на чолі з профільним міністром настільки ретельно «оберігають» пул студентів, що вирішили захистити їх від очного закордонного навчання.

Про це йдеться у дописі адміністратора спільноти «Батьки SOS» Романа Корсуна.

Шедевральний лист Міністерства освіти і науки України: міністрам інших країн, відповідальних за освіту. Ми не випускаємо студентів, тому переведіть їх на навчання онлайн або в інші виші, де є навчання онлайн, чи просто дайте їм річну перерву, — цитує лист МОН Консун.

Як повідомляла «Всеосвіта» раніше, під час повномасштабної війни виїзд за кордон для студентів іноземних вишів обмежили через численні підробки документів особами, які прагнуть уникнути мобілізації. Прессекретар Державної прикордонної служби Андрій Демченко зазначив, що на даний момент така категорія як студенти не може перетнути кордон на виїзд з України, допоки це не буде внормовано окремо рішенням уряду і не будуть внесені зміни у відповідну постанову.

Дописувачі не приховували емоцій, коментуючи лист Міносвіти, враховуючи, що у вишах Європи взагалі відсутній дистанційний формат навчання.

Це так МОН вирішує проблеми освіти українських дітей? Щоб не посваритися зі своїм начальством, міністр вважає за краще виглядати некомпетентним (це я ввічливо) в очах світу, — написала дописувачка.

Ба більше, виявляється, 10 вересня 2022 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписав постанову Кабміну про порядок навчання українських чиновників за кордоном за рахунок міжнародної допомоги країн-партнерів.

Користувачі мережі ледве стримуються, коментуючи некомпетентність міністра освіти.

Нагадаємо, право виїхати на навчання за кордон мали студенти, які вступили до іноземних вишів до повномасштабного вторгнення росії — 24 лютого. У Міністерстві внутрішніх справ дали роз'яснення щодо правил виїзду чоловіків-студентів, які навчаються за кордоном. У повідомленні МВС йшлося, що чоловіки-студенти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формою навчання, але не змогли вчасно продовжити навчання через війну, оскільки перебували в Україні, мають право на виїзд.

Немає нічого страшнішого за необмежену владу в руках обмеженої людини (с). Василь Симоненко

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.