Сторітелінг чи відеоуроки: який спосіб подачі інформації кращий для сучасних дітей? – освітній експерт

Оптимальна пропорція роботи біля комп`ютера та поза ним сприятиме кращому засвоєнню знань.

Успішне поєднання сторітелінгу з відеоуроками сприятиме кращому засвоєнню знань. У цьому переконаний освітній експерт Володимир Співаковський. На його думку, діти, які опановуватимуть навчальний матеріал лише за допомогою відеоуроків не зможуть повноцінно його засвоїти.

Ось воно що! Вчені пишуть, що за допомогою зору людина засвоює 80% інформації й для того, аби запам'ятати більше матеріалу, слід давати більше візуальної інформації, - про це написав на своїй сторінці у фейсбуці Володимир Співаковський.

Експерт вважає, що вчені, які проводили експерименти не з'ясували того, що через пів години мозок починає швидко втрачати свій КПД і діти не зможуть отримати повного розуміння інформації.

Подивіться підряд 10 різних фільмів – що залишиться в пам'яті? І це не говорячи про те, чи можна цей перегляд назвати активними корисними знаннями? Тому 80% інформація засвоюється не за всіх умов, а лише за короткий термін. Відеоурок показувати треба, але дотримуватись  дозування – не 45 хвилин, а 20,- навів приклад пан Володимир.

Письменник вважає: якщо вмикати дітям на цілий день онлайн відеоуроки, то в них до вечора голова йтиме обертом. Крім цього, з'явиться величезна втома від візуальної інформації, яку мозок не буде здатен запам'ятати. Тому в навчанні корисним методом може бути сторітелінг.

Сторітелінг (ефективний метод навчання та виховання) - технологія створення історії та передачі за її допомогою необхідної інформації з метою впливу на емоційну, мотиваційну, когнітивну сфери слухача.
У перекладі з англійської story означає історія, а telling – розповідати. Отже, сторітелінг – це розповідь історій.

Письменник додав, що даний метод навчання та виховання протиставляється візуалізації, аби пом`якшити удар на відеопам'ять:

У мозку теж є відеокарта пам'яті, але від перенапруги вона може потухнути, а то й згоріти. І що тоді робити? Залишається вмикати інші органи відчуттів і переходити до аудіювання.

Освітній експерт повідомив, що такі предмети, як мову, літературу, географію можна вивчати онлайн, лежачи на дивані або  ж деінде, тільки не перед екраном. Тоді й виявили, що оптимальна пропорція роботи біля комп`ютера та поза ним – 40:60.

Користувачі фейсбук теж поділились думками щодо цієї теми. Більшість із них підтримали письменника та написали писали про власний досвід. А одна  із підписниць взагалі запропонувала навчання літератури за допомогою кінографії.

Для початку хоча б 50:50 (тексти - фільми\мультфільми). Адже на читання книги йде від 2 днів до тижня, а на перегляд фільму до 3 годин. Я звичайно не експерт, але перекіс на користь відеоінформації сьогодні вже досить істотний і він буде посилюватися. Це наше сьогодення і майбутнє, заперечувати яке неможливо, - прокоментувала Юлія Заблоцька.

Однозначно сказати, що є кращим не можна. Кожен може сам вирішувати, який із методів буде більш доречним під час навчання. Тому й Володимир Співаковський пропонує поєднувати ці два методи із правильним розподілом часу, задля якісного здобуття знань. 


Вас також може зацікавити : Як зберегти зір під час роботи за комп'ютером: корисні поради.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!