Стереограми: забавка чи користь?

До чого може призвести спроба розгледіти за однією картинкою іншу?

Був час, коли на задніх обкладинках зошитів масово розміщували однотипні картинки з повторюваними елементами. Власнику зошита пропонувалось сконцентруватися на одному зображенні і спробувати побачити інше, сховане за зовнішнім шаром.

Такі картинки називають стереограмою, тобто створенням ілюзії  тривимірності двомірних зображень.

 Як можна побачити прихований елемент? 

Існує два способи розгледіти картинки.

1. Паралельний перегляд

Для цього необхідно розслабитись і в жодному разі не напружувати зір. Дивіться немовби крізь картинку, не концентруючи на ній уваги. Через деякий час – від пари секунд до кількох хвилин – проявиться об’ємне зображення. Щоразу це виходитиме легше й швидше, потрібно лише потренуватись.

2. Перехресний перегляд

Сядьте у такий спосіб, щоб між вами та екраном зберігалась відстань у 30-40 сантиметрів. Спрямуйте погляд на своє перенісся, а потім повільно – на картинку. Після кількох спроб ви зможете побачити прихований елемент стереограми.

 Забавка чи користь? 

Стереограми даремно вважають безглуздою грою, за якою можна лише згаяти час. Насправді подібні картинки допомагають тренувати очні м’язи і сприяють зміцненню та навіть збереженню гостроти зору. Стереограми особливо корисні для тих, хто цілий день проводить за комп’ютером, за читанням друкованих видань та взагалі будь-яких текстів – через це зір постійно напружується і потребує «розвантаження». Якщо впродовж роботи час від часу розглядати стереограми, ви відчуєте помітне полегшення та зникнення дискомфорту в очах.

І до того ж, це гарантовано підніме вам настрій =)


Пропонуємо вам креативну добірку стереограм – 50 захопливих картинок, від яких у буквальному сенсі не можна відірвати погляд.

Завантажуйте безкоштовно, беріть стереограми із собою на заняття та робіть ваш день різноманітнішим.

Завантажити стереограми можна за посиланням: https://vseosvita.ua/library/stereogrami-stereo-zobrazenna-opticna-iluzia-168586.html

#творчіідеї #стереограми #початковаосвіта #середняосвіта #цікавіперерви #ідеїуроків

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.