Новини
1184
18 січня 10:10

Стартувала сертифікація-2021 для вчителів початкових класів: взяти участь зможуть 2 тисячі педагогів

Вчителі, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають 20% надбавки до зарплати.

Сьогодні, 18 січня, стартувала реєстрація вчителів початкових класів для участі у сертифікації-2021. Стати учасниками можуть освітяни, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають педагогічний стаж від 2 років. Про це інформує на своїй сторінці Український центр оцінювання якості освіти.

Реєстрація проводиться у два етапи:

  • Перший – основний – з 18 до 27 січня – у рамках гранично допустимої кількості для кожного регіону;

  • Другий – додатковий – з 28 до 31 січня – у рамках гранично допустимої кількості вчителів початкових класів, які можуть реєструватися для проходженя сертифікації у 2021 році.

Реєстрація вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2021 році достроково припинять у разі якщо 2000 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

Важливо: усі охочі зареєструватися для проходження сертифікації мають заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу, додатково надіславши пакет реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.

Комплект документів для подачі на сертифікацію має складатися з:

  • оформленої реєстраційної картки-заяви;

  • копії паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу педагогічного працівника;

  • копії одного з таких документів:

  • довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків, або картки фізичної особи — платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

  • сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

  • довідки із закладу освіти.

На копіях документів необхідно написати Згідно з оригіналом (без лапок), поставити підпис, зазначити ініціали та прізвище й дату засвідчення копії. Пакет документів варто надіслати рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру. Дата подання реєстраційних документів визначається за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті, – наголошує #УЦОЯО.

Кількість сформованих реєстраційних карток-заяв не може перевищувати визначену #МОН граничну кількість педагогічних працівників, які можуть у 2021 році пройти сертифікацію.

Педагогічні працівники, які мають документ про успішне проходження сертифікації або не змогли у 2020 році успішно пройти хоча б один із етапів сертифікації (незалежне тестування учасників сертифікації, самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності, вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації), не мають права брати участь у сертифікації 2021 року. Цю норму визначено п.5 ст. 49 Закону України про «Повну загальну середню освіту», який набув  чинності з 18 березня 2020 року.

Відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників, учителі беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Нагадаємо, що вчителі, які успішно пройдуть сертифікацію, отримають 20% надбавки до зарплати.


Читайте також: Необхідно пришвидшити розв'язання питань щодо збільшення зарплат вчителів, – Сергій Шкарлет

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.