Що робить щасливою вашу дитину?

Опубліковані результати дослідження щодо рівня задоволення дітей життям. Відсоток щасливих дітей вражає!

Сьогодні нас оточує неймовірний обсяг суперечливої інформації щодо «правильності» виховання дітей. Тож, турботливі татусі й матусі намагаються розвивати в дитині безліч важливих, на їхню думку, рис, прищеплюють дітям корисні звички, обмежують час, проведений з ґаджетами й, водночас, не порушують свободу особистого простору. Однак, це з невеликою, але важливою ремаркою: усе написане – зі слів батьків. 

Сучасні батьки дотримуються різних правил виховання, намагаються дати дітям максимум, а ще знайти баланс між контролем дитини та її незалежністю. Від намагань поєднати такі полярні завдання виховання батьки відчувають страх зробити помилку, що дуже пригнічує. Однак, як не крути, усі ці дії спрямовані на реалізацію єдиної мети – зробити дітей по-справжньому щасливими.

Для 90% опитаних бути хорошими батьками – найважливіший показник успіху в житті.

Чи вдається дорослим виконувати це завдання вирішила дізнатися компанія «Kinder» і разом з авторитетним дослідницьким агентством «Ipsos» провела масштабне опитування дітей з усіх куточків світу та їхніх батьків.

Метою цього дослідження стало бажання допомогти дорослим краще впоратися з актуальними проблемами сучасного батьківства, знайти баланс і, зрештою, відчувати себе щасливішими.


 Чи у грошах щастя? 

Попри переживання дорослих щодо матеріального добробуту сім’ї, більшість дітей почувається комфортно – 76% дітей задоволені фінансовим забезпеченням родини, і 78% задоволені кількістю речей, які їм купують. 

Кількість дітей, які вважають себе здоровими склала 86% опитаних дівчат і хлопців.

Батьки зазвичай багато працюють, тому їм потрібно компенсувати час, який вони не проводять з дітьми. Багато хто заповнює його подарунками. Ті ж, у кого такої матеріальної можливості немає, починають відчувати докори сумління, що не забезпечують дитину належним рівнем комфорту. Як показало дослідження, дітям це не потрібно, вони більше цінують час, проведений з батьками: прогулянки, спільні перегляди фільмів тощо, – коментує результати опитування керівний директор «Ipsos Connect» Рімантас Реймонтас.

Результати дослідження показали: щасливі моменти, які діти поділяють зі своїми батьками, так само важливі для здорового становлення їх особистості, як і серйозні інвестиції в їхню освіту та добробут.

 Погляд з Європи 

Якими є ідеальні батьки на погляд французів, італійців, англійців і німців? 46% французів вважають, що для щастя дитині необхідна впевненість в собі. Щоправда, для них вона полягає в незалежності. Саме французи більш ніж німці та британці дбають про передачу традицій і сімейних цінностей дитині – 36% опитаних (на противагу близько 30% в інших країнах).

Ключові якості ідеальних батьків у Великобританії – хороші манери та виховання, в цьому впевнені 57%. Як і французи, британці особливу увагу приділяють незалежності: 41% вважають своїм обов'язком допомогти дитині вирости самостійним. Половина опитаних німців впевнена, що ідеальний батько повинен дати дитині можливість розвиватися як особистість. Важливими вважаються забезпечення якісною освітою (35%) й розширення сфери емоційного самовираження (29%). Більшість італійських батьків виділяють навчання і розвиток впевненості в собі (55%).

Англійці вважають, що велике значення для встановлення теплих взаємин має перегляд телепрограм всією сім'єю (цей приклад привели 33%). Німецькі батьки вдвічі більше від інших цінують спільні сніданки, британці – спільний перегляд улюбленого фільму/мільтфільму дитини (27% супроти 18% опитаних у світі). Французи ж частіше за інших згадували зустріч дитини з занять: 18% на противагу 13% в інших країнах.

 Обійми, сміх і підтримка – щастя в чистому вигляді 

Понад половина опитаних батьків в різних країнах відчувають провину за те, що не проводять достатньо часу з дитиною. У щоденному поспіху багато хто не знаходить хвилини, аби поцілувати чи обійняти своє чадо. А саме в такі моменти й народжується емоційна близькість, якщо вірити 50% батькам і дітям. Також майже половина респондентів пригадала спільний сміх (46% батьків та 40% дітей), а 22% – пустощі в сімейному колі.

Експерти, які проводили дослідження акцентують увагу на трьох ключових аспектах коли йдеться про фундаментальні фактори, що визначають хороших батьків:

  • емоційний добробут дитини;
  • його/її комунікабельність у відносинах з іншими;
  • його/її здатність бути незалежним.

Зрештою, висновок дослідження, що справді надихає – юні учасники опитування оцінюють себе навіть більш задоволеними з багатьох важливих аспектів, ніж вважають їхні батьки.

14% дорослих вважають себе «дуже щасливими», водночас, серед дітей в цьому впевнені 34% опитаних. Можливо, нам слід повчитися бути щасливими й задоволеними життям у дітей?

Посилання на Kinder Barometer

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.