Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

3 березня 08:30
15 0
3 4

Слухайте українське: гурт МУР презентував аудіо-мюзикл про поетів Розстріляного відродження

Творці проєкту «Ти [Романтика]» мріють, щоб українська поезія жила, а школярі слухали пісні та подкасти про Стуса або Іздрика, замість низькосортної музики. До створення аудіо-мюзиклу приєдналися Сергій Жадан, львівський гурт NAZVA, джазовий піаніст Сергій Дубовик та інші. Що вийшло з цієї співпраці — розповідаємо в матеріалі.

Цього тижня український гурт «МУР» презентував свій альбом-мюзикл Ти [Романтика], який присвячено розповідям про поетів Розстріляного відродження та мешканців будинку «Слово». Співавторами стали — поет Сергій Жадан, акторка і телеведуча Олена Кравець, одеський рок-гурт «Хейтспіч», львівський гурт NAZVA та інші. Про це повідомляє інформаційний онлайн-ресурс УП.Культура.

Новостворений альбом гурту «МУР» слід скоріше сприймати, як мюзикл-розповідь про іменитих письменників. Його потрібно слухати послідовно. Він складається з 17 окремих композицій, але всі треки пов'язані однією сюжетною лінією. Таким чином, кожна композиція продовжується в іншій і слухач зможе «на власні вуха» стати свідком тих подій.

Відео привітання від авторів:

Альбом починається треком «Ще до того як колись». У ньому йде зачин — про зраду Павла Тичини. Далі в хронологічній послідовності — події від 1918 до 1937 року. Усі треки пов’язані один з одним, їх не варто слухати окремо. Наприклад, ми проводимо слухача спочатку новиною, що в Харкові створили будинок «Слово», потім — репресії, далі — історія про Тичину з його віршем, пояснює автор текстів та ідеї створення альбому Олександр Хоменко.

Олександр Хоменко

Автори проєкту змогли покласти на музику римовані оповіді найбуремнішого періоду історії нашої літератури і харківського будинку українських літераторів «Слово», кожен другий мешканець якого був репресований радянською владою. В альбомі розповідають історію зради Павла Тичини. Вона звучить у супроводі джазового піаніста Євгенія Дубовика. Також тут представлена розповідь про службу Володимира Сосюри у Третій штурмовій армії УНР (читець Сергій Жадан). Розповідається про самогубство Миколи Хвильового, про дружбу авангардиста Михайля Семенка (гурт «Хейтспіч») та Леся Курбаса (гурт NAZVA).

Youtube МУР

На створення текстів для альбому пішло понад пів року, наразі вони налічують 40 сторінок. Крім спогадів та творів письменників, музиканти шукали маловідомі факти про той час.

Це — наша мрія. Що школярі будуть ходити по місту й замість попси слухати на блютуз-колонках Стуса чи Іздрика, і навіть байдуже — у форматі пісень МУР чи просто записи якихось акторів. Нам головне, щоб поезія жила. І вона буде жити, і це прекрасно, — стверджують учасники гурту «МУР».

Всеосвіта нагадує, «МУР» — це український гурт, що виник після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. До його складу входять: Олександр Хоменко (тексти та речитатив), Віктор Ткаченко (тексти, музика та саундпродакшн) і Микола Шмундир (речитатив та піар).

До 24 лютого багато хто з нас слухав російську музику, обожнював російську літературу, кіно… Й не бачив у цьому проблеми. Але зараз не можна просто сказати: ми більше так не будемо, треба щось робити, робити заради власної культури, історії, нації, розповідали раніше учасники гурту виданню Музвар.

Сьогодні цей гурт взявся записувати пісні на вірші українських поетів та письменників. Зокрема, вони працюють над створенням документальних відео про історію української літератури та музики. Серед цього списку вже є розповіді про всесвітньо відомий твір «Щедрик», письменників та поетів — Тичину, Багряного, Стуса й Симоненка.

Інстаграм проєкту МУР: instagram.com/myr_ukraine

Youtube канал МУР: youtube.com/@myr_ukraine

У матеріалі було використано інформацію з сайту УП.Культура та МУЗВАР.